El. LE: Remis Legii z drużyną Gerrarda. Szkoda niewykorzystanych szans

22.08.2019
Aktualizacja: 23.08.2019 12:25
Legia - Rangers

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z prowadzonym przez Stevena Gerrarda Glasgow Rangers w pierwszym meczu czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy. Rewanż za tydzień.

To był jeden z lepszych meczów podopiecznych Aleksandara Vukovicia w tym sezonie i tym większa szkoda, że nie udało się zakończyć go przynajmniej jednobramkowym zwycięstwem. A okazji ku temu było kilka.

Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie i szybko mogli objąć prowadzenie za sprawą Luquinhasa. Zatrzymał go McGregor, podobnie jak Cafu, który niepokoił go uderzeniem z dystansu. Po zmianie stron bardzo blisko powodzenia byli Lewczuk, groźny przy stałych fragmentach gry, oraz Vesović. Pierwszemu brakowało dokładności przy strzałach głową, drugiego powstrzymał bramkarz Szkotów. Przyjezdni tak naprawdę tylko raz poważnie zagrozili bramce Majeckiego - młody golkiper wicemistrzów Polski w sytuacji sam na sam odbił uderzenie Morelosa.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Glasgow.

Zapis relacji z meczu Legia Warszawa - Glasgow Rangers:

90'+3

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+3

KONIEC spotkania. Legia remisuje z Rangers 0:0.

90'+2

Długo zbierał się Ojo, dlatego arbiter jeszcze nieco przedłuża ten mecz.

90'

Sędzia dolicza dwie minuty. Tymczasem na murawie leży Ojo po wślizgu w piłkę Jędrzejczyka.

87'

Jest też podwójna zmiana w drużynie z Glasgow - za Arfielda i Morelosa pojawiają się Kamara i Defoe.

84'

Druga roszada w Legii - za Vesovicia wchodzi Nagy.

81'

Obrońca blokuje strzał głową Lewczuka. Dużo problemów mają z nim obrońcy Rangersów.

80'

Gvilia dostał piłkę na linię pola karnego, a potem musiał zrobić kilka kółeczek, przytrzymać, bo żaden z jego kolegów nie podążył za akcją.

78'

Majecki w "koszyczek" łapie piłkę po strzale Morelosa.

77'

Rangersi przez większą część meczu sprawiają wrażenie, jakby przyjechali do Warszawy po remis wierząc, że u siebie wszystko załatwią. Na razie ich plan się sprawdza, choć Legia uparcie dąży do zdobycia przynajmniej jednego gola.

74'

Jeszcze jedna znakomita akcja Legii. Stolarski do Antolicia, ten wpadł w pole karne i mocno uderzył na bramkę. Lepszy McGregor.

73'

Świetne prostopadłe podanie Kulenovicia do Luquinhasa, który oddał strzał. Niestety niecelny.

72'

Sprytne zachowanie Lewczuka, który nabił Morelosa przy próbie rozegrania rzutu wolnego. Kartka dla Kolumbijczyka za przeszkadzanie.

71'

Pierwsza zmiana w Legii - w miejsce Cafu pojawia się Antolić.

70'

Ojo nie lubi oddawać piłki. Mnóstwo prowadzenia i równie dużo strat.

68'

Celny, ale anemiczny strzał Aribo.

67'

Blisko powodzenia Katić. Teraz to rywale zagrozili wicemistrzom Polski po rzucie rożnym.

65'

Jeszcze jedna kartka dla piłkarza Legii, już czwarta. Ukarany Vesović.

63'

Majecki broni w sytuacji sam na sam z Morelosem!

63'

W ostatniej chwili zablokowany Kulenović. Wcześniej bardzo dobra akcja Luquinhasa.

62'

Coraz bliżej Lewczuk! Obrońca Legii o pół metra pomylił się po strzale głową. Groźne stają się dośrodkowania Gvilii.

61'

Trafiony w twarz Stolarski przez Flanagana. Kartka dla zawodnika Rangers.

58'

Pospieszyli się legioniści z rozegraniem rzutu wolnego. Vesović wpadł na ofsajdzie.

56'

Próba szybszego rozegrania. Stolarskiemu i Kulenoviciowi wyszło to nieźle, ale oddał piłkę rywalom Cafu.

54'

Szybka kontra Rangersów zakończona minimalnym spalonym Morelosa.

52'

Znowu dobry początek Legii, a Szkoci jakby czekali na to, co zrobią gospodarze. Tak samo wyglądał pierwszy kwadrans pierwszej połowy.

51'

Kartką ukarany Stolarski za taktyczny faul na Ojo.

49'

Groźnie pod bramką Rangersów! Strzelał Lewczuk po centrze z kornera, ale nieznacznie się pomylił.

48'

Jeszcze jedna niezła centra Gvilii z rzutu rożnego i jeszcze lepsze ustawienie gości.

47'

Bardzo dobra akcja po przechwycie. Gvilia źle dostawił nogę, by pokonać McGregora. Sytuacja nie była 100-procentowa, bo pomocnik Legii musiał uderzać z powietrza, ale i tak powinien to lepiej zrobić.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

45'
45'

Pierwsze 45 minut nierówne w wykonaniu Legii. Dobry początek oraz fragmenty, ale jednak jest to głównie bieganie za piłką, bo to przeciwnicy lepiej ją kontrolują. Wracamy za ok. kwadrans.

45'

KONIEC pierwszej połowy. Sędzia doliczył tylko 5 sekund.

43'

Piłkarsko na pewno lepsi są goście, ale to gospodarze na razie celniej strzelają. Mało jest jednak płynnej gry, zwłaszcza po stronie Legii, za to sporo fauli.

40'

Obronili się legioniści. Szkoci nie zdołali zagrozić bramce Majeckiego.

39'

Kartką ukarany Jędrzejczyk, a co gorsza będzie dobra okazja do przyjezdnych - rzut wolny z ok. 30 metrów.

36'

Dośrodkowanie Rochy nie przeszło pierwszego obrońcy. A szkoda, bo tam już czekał jeden z jego kolegów.

33'

Dużo indywidualnej gry przy Ojo. Skrzydłowy Rangers solowymi akcjami próbuje rozerwać szyki obronne Legii. Na razie ogranicza się to często do wywalczenia stałego fragmentu gry.

30'

Kolejny celny strzał Legii. Próbował Cafu, jednak trafił wprost w McGregora.

29'

Rangersi też na razie bardzo czujnie w obronie. Nie dają się zaskoczyć ani centrami z bocznych stref boiska, ani ze stałych fragmentów gry.

27'

Bardzo dobra akcja gości. Zawiódł tylko ostatni element - podanie, chociaż to głównie zasługa Lewczyka. Gdyby nie on, najpewniej padłby gol.

24'

Kartka dla Martinsa. Po własnej stracie pomocnik Legii ratował się faulem.

23'

Niedokładne dośrodkowanie Taverniera z rzut wolnego. Dobrze się broni Legia.

20'

Nie jest to na razie porywające widowisko. Rangersi nie muszą tutaj forsować tempa, a legioniści póki co za szybko próbują rozwiązać swoje akcje, co powoduje straty.

17'

Mocne podanie do Morelosa, którego spychał jeszcze Lewczuk. Piłka dla Legii.

15'

Po jednej groźnej akcji obu ekip w pierwszym kwadransie. Legia częściej jest przy piłce, oddała jedyny celny strzał, a przyjezdni wyraźnie nastawieni są na razie na kontry.

12'

Kolejne zagranie w pole karne grającego bardzo ofensywnie prawego obrońcy Tavernier. Piłka nie znalazła adresata.

10'

Kulenović na nieznacznym spalonym po centrze Rochy. Napastnik Legii i tak nie trafił czysto w piłkę.

9'

Świetna indywidualna akcja Luquinhasa. Z najwyższym trudem broni McGregor.

8'

Odgryźli się rywale. Moralos doszedł do piłki i strzałem głową próbował pokonać Majeckiego. Tym razem jeszcze nie trafił w światło bramki.

6'

Stały fragment gry wykonywany przez Gvilię mógł przynieść powodzenie. Na razie przyniósł korner, z którego nie było zagrożenia.

4'

Badawcze te pierwsze minuty. Oba zespoły czujnie w odbiorze i w defensywie.

1'

Pierwsza niezła akcja Legii, ale niestety Vesović zgubił piłkę przed polem karnym.

1'

Grają! Zaczęli goście ze Szkocji.

19:58

Dużą siłą Legii Warszawa będą w tym meczu kibice, którzy niemal do ostatniego miejsca zapełnili stadion przy Łazienkowskiej.

19:56

Za chwilę początek spotkania. Piłkarze są już na murawie.

19:46

Rangersi mają niezłych piłkarzy w składzie, m.in. króla strzelców ligi szkockiej Alfredo Morelosa, ale największą gwiazdą jest ich trener Steven Gerrard, triumfator Ligi Mistrzów z Liverpoolem z pamiętnego finału w Stambule w 2005 roku. Roli szkoleniowca tak naprawdę dopiero się uczy, podobnie jak jego vis a vis Aleksandar Vuković.

19:41

Szkocki zespół ma wielką przeszłość, ale też przeżywał wielkie problemy w ostatnich latach. Historia Glasgow Rangers jest bogata, jednak nie oznacza to, że trzeba się bać tej drużyny.

18:53

A to już wybrańcy Aleksandara Vukovicia. Carlitos znów zaczyna na ławce.

18:52

Do pierwszego gwizdka jeszcze nieco ponad godzina, ale już znamy składy obu drużyn. Zaczynamy od gości.

18:50

Witamy i zapraszamy na pierwszy mecz ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa - Glasgow Rangers.