Zamknij

Kibice Legii zepchnęli policjantów ze schodów. Groźne sceny podczas meczu

26.11.2021 10:01
Legia - Leicester.  Kibice Legii zepchnęli policjantów ze schodów
fot. Rex Features/East News

Bardzo groźnie wyglądały sceny, do których doszło na sektorze kibiców Legii w trakcie meczu z Leicester w Lidze Europy. Nagrania pokazują, że kilku kibiców zaatakowało policjantów i próbowało zepchnąć ich ze schodów.

Legia Warszawa na King Power Stadium przegrała z Leicester City 1:3 (1:3) w 5. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy.  Drużyna Brendana Rodgersa awansowała na pierwsze miejsce w grupie C, a Wojskowi, choć są ostatni, wciąż mają szansę na wyjście z grupy. Zadecyduje o nim mecz ze Spartakiem. 

Po meczu sporo uwagi brytyjskich mediów było poświęcone wybrykom kibiców Legii. W ich sektorze doszło do regularnych starć z policją. Na jednym z nagrań widać też, że kilku kibiców kopało interweniujących funkcjonariuszy, próbując zepchnąć ich ze schodów.

Media: kibice Legii zaatakowali policję. Sytuacja groziła wymknięciem się spod kontroli

Brytyjskie media komentując występ Legii najczęściej wspominały właśnie o kibicach. - Zobaczyliśmy Leicester City, które przypomniało sobie o swojej formie, dając dojrzały występ, a także widok kibiców Legii Warszawa atakujących policję. Funkcjonariusze najwyraźniej spodziewali się kłopotów, bo byli dobrze przygotowani - pisze "The Times".

"Daily Telegraph" zaznaczyło, że kłopoty na trybunach zaczęły się od odpalenia rac. - Kibice Legii urządzili improwizowany pokaz świetlny, a dym unosił się wokół stadionu. Setki kibiców próbowały rzucić się na sympatyków Leicester, usuwając niebieską plandekę. Policja została zaatakowana i wymieniała ciosy z kibicami Legii, a przez co najmniej pięć minut sytuacja groziła wymknięciem się spod kontroli - relacjonuje gazeta.

Po meczu Legia - Leicester. Sytuacja w grupie C

Przed ostatnią kolejką Ligi Europy w grupie C prowadzi Leicester City z 8 punktami, dalej są Spartak Moskwa i Napoli - po 7 pkt, a Legia jest na czwartym miejscu z 6 punktami. Wszystkie zespoły jeszcze mają szanse na awans.

RadioZET.pl/PAB