Sensacja przy Łazienkowskiej. Legia ograła Leicester w Lidze Europy

30.09.2021 20:30
Legia - Leicester

Legia Warszawa sensacyjnie pokonała Leicester City 1:0 i po dwóch meczach z kompletem sześciu punktów prowadzi w tabeli grupy C w rozgrywkach Ligi Europy. Jedynego gola zdobył Mahir Emreli.

• Legia Warszawa pokonała Leicester City 1:0 w meczu 2. kolejki Ligi Europy
  • Jedynego gola zdobył Mahir Emreli
  • Mistrzowie Polski z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy C

Legia Warszawa zwycięstwem rozpoczęła zmagania w tegorocznej Lidze Europy. Zespół Czesława Michniewicza pokonał na wyjeździe Spartaka Moskwa 1:0, a gola na wagę triumfu w doliczonym czasie gry zdobył Kosowianin Lirim Kastrati. Jednocześnie "Wojskowi" zostali liderem grupy C po pierwszej kolejce - remisem 2:2 zakończyło się drugie spotkanie Leicester City - Napoli.

O ile forma "Legionistów" w europejskich pucharach cieszy kibiców, o tyle nie można powiedzieć tego o zmaganiach w PKO BP Ekstraklasie. Co prawda mistrzowie Polski mają do rozegrania zaległe dwa spotkania, ale i tak na ten moment zajmują 15. miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącego Lecha Poznań dziewięć punktów. Ponadto Legia po siedmiu meczach zanotowała trzy wygrane i cztery porażki.

Liga Europy: Legia - Leicester [WYNIK]

W europejskich pucharach Legia jest jednak inną drużyną - poukładaną, grającą mądrze, odpowiedzialnie i niesilącą się na coś, czego nie potrafi, dostosowującą swoją taktykę do siły przeciwnika. I to jak to tej pory przynosi fantastyczne rezultaty, o czym w czwartek przekonał się zespół z Premier League, Leicester City.

Czesław Michniewicz zaszachował swojego trenerskiego idola Brendana Rodgersa i pokonał go w bezpośrednim boju. W pierwszej połowie legioniści grali doskonale, a udokumentowali to trafieniem Mahira Emreliego. W 31. minucie Azer zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Kasper Schmeichel nawet nie drgnął!

Po przerwie Legia głównie się broniła. Najlepszej okazji po stronie Leicester nie wykorzystał Jannik Vestergaard, który w 66. minucie z trzech metrów przegrał pojedynek z Cezarym Misztą. W końcówce fantastyczne szanse zmarnowali Kastrati i Pekhart, ale na szczęście to się nie zemściło. Legia ograła Leicester, sprawiając sensację.

W drugim meczu grupy C Spartak Moskwa pokonał na wyjeździe Napoli 3:2. Włosi przez godzinę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mario Ruiego.

Legia Warszawa - Leicester City 1:0

Bramki: Mahir Emreli (31.)