Legia zdeklasowana. Mistrz Polski nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy

01.10.2020 21:49
Legia - Karabach

Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2020/2021. W ostatniej rundzie eliminacji mistrzowie kraju przegrali na własnym boisku z Karabachem Agdam 0:3. Polskę w pucharach reprezentować będzie tylko Lech Poznań.

"Kolejorz" pokonał na wyjeździe aktualnego lidera ligi belgijskiej Charleroi 2:1, choć przez ostatni kwadrans grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Lubomira Satki. Niestety Legia Warszawa, mistrz Polski, nie poszła śladami trzeciej drużyny minionego sezonu i odpadła z rozgrywek.

Trener Czesław Michniewicz zaskoczył składem na mecz z Karabachem. Na ławce usiedli m.in. Luquinhas, Michał Karbownik i Paweł Wszołek, a od pierwszej minuty wystąpili m.in. Valencia, Rafael Lopes i Josip Juranović. Szkoleniowiec wyraźnie postawił na "zamurowanie" środka pola kosztem skrzydeł - o centry mieli dbać przede wszystkim boczni obrońcy, Mladenović i Juranović. Niestety, taki dobór personalny i taktyka nie zdały egzaminu.

LE: Legia Warszawa - Karabach Agdam [WYNIK]

Pierwszoplanową postacią w ekipie mistrza Polski był Artur Boruc, który w premierowej odsłonie kilka razy ratował skórę swoim kolegom. Niestety bramkarz sam meczu nie wygra, a po przerwie rywale znaleźli wreszcie drogę do jego siatki. I to trzy razy.

Wynik w 50. minucie otworzył Patrick Andrade, na 2:0 podwyższył najlepszy piłkarz tego spotkania Abdellah Zoubir, a wynik ustalił Filip Ozobić. Legionistów do końca nie było stać na choć by jedną groźną akcję i porażka, zasłużona, stała się faktem.

Legia Warszawa - Karabach Agdam 0:3

Bramki: Patrick Andrade (50.), Abdellah Zoubir (62.), Filip Ozobić (70.)