El. LE: Legia waliła głową w mur. Tylko remis z Atromitosem

08.08.2019 22:55
Legia

Legia zremisowała z Atromitosem 0:0 po bardzo nierównym meczu. Mimo że "Wojskowi" bombardowali bramkę greckiego zespołu, nie potrafili zamienić swoich okazji na gole.

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie z Atromitosem Ateny 0:0 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Legia - Atromitos: Przebieg meczu

Wicemistrzowie Polski od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Goście natomiast skupili się jedynie na defensywie. W całym meczu tylko raz zagrozili bramce Radosława Majeckiego. Legioniści w pierwszej połowie nie prezentowali się dużo lepiej.

Groźniejsi byli po przerwie. Na początku drugiej połowy Arvydas Novikovas trafił w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego. W 62. minucie Litwin przeniósł piłkę nad bramką po uderzeniu głową. Swoją szansę miał również Sandro Kulenovic zmieniony chwilę później przez Carlitosa.

Hiszpan w 74. minucie trafił w poprzeczkę, a na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Novikovas. Litwin ponownie nie znalazł sposobu, aby skierować piłkę do bramki. Węgierski bramkarz Balazs Megyeri był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem greckiego zespołu.

Rewanż w środę o godz. 18.00 w Peristeri.

WYNIK meczu Legia - Atromitos:

Legia Warszawa 0:0 Atromitos Ateny

Żółte kartki: Atromitos - Dimitris Goutas, Charis Charisis, Madson, Apostolos Vellios.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha - Arvydas Novikovas, Andre Martins, Domagoj Antolic, Walerian Gwilia, Luquinhas - Sandro Kulenovic (66. Carlitos).

Atromitos Ateny: Balazs Megyeri - Spyros Natsos, Spyros Risvanis, Dimitris Goutas, Alexandros Katranis - Javier Umbides (61. Farley Rosa), Tal Kahila, Madson, Charis Charissis (73. Roland Ugrai), Giorgos Manoussos (84. Talocha) - Apostolos Vellios.

Sędzia: Manuel Schuettengruber (Austria).

Widzów: 15 093.

Poniżej relacja meczu Legia - Atromitos w 3. rundzie el. Ligi Europy:

FT

Koniec meczu! Legia zremisowała z Atromitosem 0:0. Za wspólnie przeżyte emocje tego spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

90+4'

Znowu na lewej stronie znalazł się sam na sam z bramkarzem Novikovas, ale tym razem Litwin przeniósł piłkę strzałem nad poprzeczką.

90+3'

Salwa ataków Legii, ale wszystkie zakończone blokami.

90+1'

Pierwszy strzał w drugiej połowie gracza Atromitosu. Uderzał Farley, ale wysoko nad bramką.

90'

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Kolejna akcja Legii: po świetnym podaniu na lewej stronie znalazł się sam na sam z bramkarzem Novikovas, ale Litwin uderzył wprost w Megyeriego.

87'

Wrzutka z lewej strony Rochy za wysoka dla Novikovasa.

85'

Solowa akcja Novikovasa z prawej strony: Litwin podryblował, podryblował, wrzucił i stracił piłkę.

84'

Ostatnia zmiana w Atromitosie: Talocha pojawił się na murawie za Manousosa.

82'

Legia naciera! Bardzo dobra akcja ofensywnych graczy "Wojskowych": do piłki po podaniu Gvilii dopadł wreszcie Luquinhas, uderzył, ale świetnie w bramce spisuje się dzisiaj węgierski bramkarz Atromitosu.

80'

I kolejna dobra centra Vesovicia, lecz ponownie nieprzecięta przez żadnego z piłkarzy Legii.

78'

Świetna akcja Legii, w polu karnym z piłką znalazł się Gvilia, Gruzin spróbował strzału przewrotką, ale jego uderzenie zostało zablokowane. "Wojskowi" biją głową w mur.

77'

Znów uderzył Carlitos, ale choć piłka przeszła nad murem, to trafił nią wprost w ręce Megyeriego.

76'

Kolejny rzut rożny z groźnej pozycji dla Legii. Żółtą kartką został ukarany Goutas.

74'

Carlitos uderza, FENOMENALNIE, ale ponownie w poprzeczkę! Cóż za pech "Wojskowych".

73'

Rzut wolny dla Legii z dogodnej pozycji do oddania strzału. Do uderzenia szykuje się Carlitos.

73'

Zmiana w Atromitosie: Charisis opuścił boisko, a pojawił się na nim Roland Ugrai.

72'

Gvilia zacentrował nieudanie, więc z drugiej strony spróbował za chwilę Novikovas, ale wrzutka Litwina wyszła z kolei poza boisko.

71'

Ponownie próbkę swoich możliwości pokazał nam Luquinhas. Brazylijczyk wywalczył kolejny rzut rożny dla "Wojskowych".

70'

Dobra wrzutka Gvilli z rzutu wolnego, jednak ponownie żaden z zawodników Legii nie zdołał przeciąć tej centry.

69'

Żółta kartka dla Madsona za faul na Novikovasie.

69'

A jednak Martins wraca na boisko, choć trener sygnalizuje, że przy najbliższym stałym fragmencie gry zdejmie zawodnika z murawy.

67'

Leży na boisku kontuzjowany Andre Martins. Portugalczyk najprawdopodobniej opuści boisko.

66'

No i śmiało możemy napisać "NARESZCIE". Kulenovic zszedł z boiska, a w jego miejsce na murawie pojawił się Carlitos.

65'

Świetna solowa akcja Luquinhasa i bardzo dobre, prostopadłe podanie Brazylijczyka do Kulenovicia, który ponownie fatalnie przyjął sobie piłkę, po czym uderzył tylko w boczną siatkę.

64'

Świetne podanie Martinsa do Kulenovicia, ale Chorwat fatalnie przyjął sobie piłkę. To nie jest mecz młodego napastnika Legii.

62'

Bardzo dobra wrzutka Antolicia do Novikovasa, lecz Litwin minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową. Coraz intensywniej atakuje Legia.

61'

Pierwsza zmiana w Atromitosie: Farley wejdzie na boisko za Javiera Umbidesa.

59'

Dobra sytuacja dla Novikovasa, strzelał z pierwszej piłki po wybiciu futbolówki przez obrońcę z rzutu rożnego. Litwin uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie.

59'

Dobra wrzutka Vesovicia do Luquinhasa, ale Brazylijczyk kiepsko przyjął sobie piłkę do strzału. 11 rzut rożny dla Legii...

58'

Z dystansu uderzył Andre Martins, ale mocno niecelnie.

55'

Kolejny faul Velliosa. Grek chce chyba pomóc Legii, schodząc z boiska...

54'

Z prawej strony wrzutki próbował również Vesovic, lecz i dośrodkowanie Czarnogórca zablokowane.

53'

Żółta kartka dla Velliosa.

52'

Akcję teraz z kolei poprowadził Luquinhas, jednak jego dośrodkowanie wylądowało w rękach Megyeriego.

51'

Świetna akcja i pomysł Antolicia po nieudanym rzucie rożnym: Chorwat zamarkował strzał, a następnie zagrał prostopadle do Kulenovicia. Rodak pomocnika nie połapał się jednak w jego zamiarach i nie zdołał dopaść do piłki.

50'

Uderzył Novikovas, ŚWIETNIE, ale Megyeri sparował ten strzał na poprzeczkę. Tylko rzut rożny dla Legii, choć było bardzo groźnie.

49'

Antolic nabił rękę Madsona. Rzut wolny z dogodnej pozycji do oddania strzału dla Legii.

47'

Luis Rocha nabił obrońcę Atromitosu i mamy kolejny rzut rożny dla Legii. Kolejny nieudany.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Przy piłce Legia.

HT

Przerwa! Legia remisuje z Atromitosem 0:0. Wracamy za 15 minut.

43'

Legia naciera, ale bez większych pozytywów. Teraz solowej akcji spróbował Luquinhas, lecz Brazylijczyk uderzył wprost w interweniującego wślizgiem obrońcę.

41'

Siódmy róg dla Legii w tym meczu, strzał z dystansu Vesovicia i ponownie zero zagrożenia dla bramkarza Atromitosu.

39'

I jeszcze jeden korner, ponownie niezły, ale bez odbioru któregokolwiek z piłkarzy "Wojskowych". Dobijać próbował Novikovas, ale... no właśnie, próbował.

38'

Gvilia wszedł teraz z piłką w pole karne rywala, zagrał do Kulenovicia, a strzał Chorwata zablokował obrońca. Rzut rożny dla Legii, a nawet dwa, ale oba niewykorzystane przez piłkarzy "Wojskowych".

36'

Z prawej strony dośrodkowania po ziemi spróbował Novikovas, ale mimo że wydawało się celnie, to zdecydowanie zbyt lekko dorzucił piłkę Litwin.

35'

Moment słabszej gry obu drużyn.

33'

Ponownie dobre podanie z boku boiska do środka, tym razem do Luquinhasa. Brazylijczyk szybko stracił jednak panowanie nad piłką.

32'

Teraz z kolei z rzutu wolnego dośrodkowywał Atromitos, jednak wrzutka Greków, choć niezła, nie znalazła adresata.

30'

Goutas zagrał prostopadle do Manousosa, który jednak za długo holował piłkę. Z kontrą i prostopadłym podaniem chciał wyjść Martins, lecz Portugalczyk był faulowany przez rywala. Żółta kartka dla Charisisa.

28'

Po rzucie rożnym piłki dopadł Novikovas, który co prawda wrzucił futbolówkę w pole karne, ale już za moment ta znalazła się w rękach węgierskiego bramkarza Atromitosu.

27'

Dobre podanie Luisa Rochy do Kulenovicia, Chorwat uderzył, lecz został zblokowany przez przeciwnika. Dobitka Gvilii również przecięta. Korner dla Legii.

25'

Z lewej strony tym razem próbował dośrodkowania Rocha, lecz Portugalczyk wrzucił tę piłkę na głowę przeciwnika.

22'

Ponownie z rzutu wolnego Gvilia, jednak tym razem Gruzin dorzucił piłkę wprost do koszyczka Megyeriego.

21'

Jeszcze raz w natarciu Legia: z prawej strony pola karnego Atromitosu tym razem wrzucał Luquinhas. Niestety żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki, chociaż ta przeszła po ziemi całą "jedenastkę" Greków.

19'

Kolejna akcja Legii: Luquinhas zagrał do Gvilii, ten przyjął, zszedł na prawą nogę i spróbował strzałem dokręcić piłkę w górny róg bramki, jednak w porę zainterweniował blok defensywny Atromitosu. Rzut rożny nie przyniósł większych korzyści "Wojskowym".

18'

Bardzo dobra wrzutka Gvilii po rzucie wolnym w stronę Igora Lewczuka. Polak nie zdołał niestety dopaść do piłki.

17'

Z dystansu uderzył Antolic, mocno, ale wprost w ręce Megyeriego.

15'

Akcja na prawej stronie Novikovasa: Litwin przełożył raz, drugi, trzeci, czwarty i o jakieś dwa razy za dużo.

13'

Dobra próba wyprowadzenia kontry przez Atromitos, ale równie dobrze interweniował Antolic. Chorwat zwinnie przeciął podanie na prawe skrzydło.

10'

Niezła akcja "Wojskowych", piłki w polu karnym mógł dopaść Gvilia, ale obrońca zdołał zainterweniować i wybić piłkę na rzut rożny. Gruzin dośrodkował jednak na głowę Umbidesa.

8'

Kolejna centra z głębi pola w stronę Kulenovicia, ale ponownie niecelna.

7'

Dłuższy moment gry, gdzie Legia próbuje zdominować rywala. Póki co udanie.

4'

Kolejna akcja "Legionistów". Wrzutka z prawej strony wyszła poza boisko.

2'

Pierwszy celny strzał Legii i Novikovasa. Za słaby jednak, by pokonać bramkarza rywali.

1'

Centra zawodnika Atromitosu bardzo słaba. Przy futbolówce Legia.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce Atromitos i od razu rzut rożny dla Greków.

21:00

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Sędzią głównym spotkania będzie Austriak - Martin Schuttengruber.

20:55

Drudzy goście, Atromitos:

Megyeri - Katranis, Goutas, Khila, Risvanis, Natsos - Madson, Umbides, Charisis - Vellios, Manousos

20:54

Na początek składy obu drużyn, pierwsi gospodarze, Legia:

20:44

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację na żywo meczu Legia - Atromitos w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!