Zamknij

Zaległe mecze 1/8 finału Ligi Europy odbędą się w Niemczech

01.07.2020 20:45
Inter - Getafe
fot. PAP/EPA

Mecze 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy, w których nie rozegrano nawet pierwszego spotkania, czyli Inter - Getafe oraz Sevilla - Roma, będą rywalizować 5-6 sierpnia w formie jednego spotkania w Niemczech - poinformowała UEFA. Dodała, że nie ma potrzeby planu B na finałowy turniej.

Podczas środowej wideokonferencji UEFA i Niemiecka Federacja Piłki Nożnej (DFB) potwierdziły swoje zaangażowanie w zorganizowaniu imprezy.

Prezydent europejskiej federacji Aleksander Ceferin zapewnił, że - podobnie jak w przypadku zaplanowanego w Lizbonie turnieju finałowego Ligi Mistrzów (od 12 do 23 sierpnia) - "nie ma potrzeby planu B" na finałowy, ośmiodrużynowy turniej Ligi Europy. Impreza odbędzie się w czterech niemieckich miastach w dniach 10-21 sierpnia.

LE w dobie pandemii koronawirusa

Z powodu koronawirusa rywalizacja w LE została wstrzymana w marcu na etapie 1/8 finału, odbyło się tylko sześć z ośmiu pierwszych meczów.

W tych sześciu parach gospodarzami rewanżowych spotkań (5-6 sierpnia) będą prawdopodobnie drużyny, które w pierwszym meczu 1/8 finału grały na wyjeździe.

Pozostałe pary 1/8 finału, w których nie rozegrano jeszcze nawet pierwszego spotkania (Inter Mediolan - Getafe oraz Sevilla - Roma), będą rywalizować 5-6 sierpnia w formie jednego meczu. W środę poinformowano, że odbędą się one na neutralnym gruncie, w Niemczech.

LE 2019/2020 - nowa formuła

Już wcześniej UEFA postanowiła, że rywalizacja od 1/4 finału - w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn - zostanie rozegrana w Niemczech. Również bez spotkań rewanżowych.

Ćwierćfinały odbędą się 10-11 sierpnia, a półfinały 16-17 sierpnia.

Gospodarzami będą Kolonia (tam także decydujące spotkanie - 21 sierpnia), Duisburg, Duesseldorf i Gelsenkirchen.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP