LE: Trzy drużyny z awansem, klęska PSV

07.11.2019 21:02
Sevilla w fazie pucharowej LE

Sevilla FC, Celtic Glasgow i FC Basel zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Andaluzyjczycy pokonali na wyjeździe Dudelagne 5:2 i jako jedyni w tej edycji mogą pochwalić się kompletem punktów. Klęskę w Linz poniosło PSV Eindhoven.

Wszystko rozpoczęło się po myśli Holendrów, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie dzięki trafieniu Schwaaba z rzutu karnego. Po przerwie istniała już tylko jedna ekipa. Między 56. a 82. minutą Austriacy strzeli cztery gole i kosztem PSV awansowali na 2. miejsce w grupie D. Liderem jest Sporting Lizbona, który ograł na wyjeździe Rosenborg Trondheim 2:0.

LE: Dwóch kibiców Celticu ugodzonych nożem w Rzymie

W ostatnich sekundach zwycięstwo zapewniły sobie ekipy Standardu Liege i Celticu Glasgow. Belgowie rzutem na taśmę ograli opromieniony rozgromieniem Bayernu Monachium Eintracht Frankfurt 2:1, a Szkoci uporali się z Lazio Rzym (2:1).

W grupie A APOEL Nikozja, Karabach Agdam i Dudelange mogą walczyć już tylko o 2. miejsce. Pierwsze zapewniła sobie Sevilla po ograniu Luksemburczyków 5:2. Cypryjczycy okazali się lepsi od Azerów (2:1).

Z awansu może się już cieszyć także FC Basel, które pokonało na własnym obiekcie Getafe 2:1. Hiszpanie i FK Krasnodar mają po 6 punktów, a Trabzonspor ma tylko jedno "oczko".

Dynamo Kijów Tomasza Kędziory po raz drugi zremisowało z FC Kopenhaga 1:1. W 15. minucie Ukraińcy za sprawą Tsygankova nie wykorzystali rzutu karnego.

Finał LE zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.

Wyniki meczów Ligi Europy (grupy A-F):

Grupa A:
APOEL Nikozja - Karabach Agdam 2:1 (Souza 59., Efrem 88. - Medvedev 10.)
Dudelange - Sevilla 2:5 (Sinani 69., 80. - Dabbur 18., 36., El Haddadi 27., 33., 67.)

Grupa B:
FC Kopenhaga - Dynamo Kijów 1:1 (Stage 4. - Verbić 70.)
Lugano - Malmoe 0:0

Grupa C:
FC Basel - Getafe 2:1 (Arthur 8., Frei 60. - Mata 45.)
FK Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (Fernandes 27., 34., Igantyev 90. - Nwakaeme 90.)

Grupa D:
LASK - PSV Eindhoven 4:1 (Ranftl 56., Friester 60., Klauss 77., 82. - Schwaab 5.)
Rosenborg Trondheim - Sporting Lizbona 0:2 (Coates 16., Fernandes 38.)

Grupa E:
CFR Cluj - Rennes 1:0 (Rondon 87.)
Lazio Rzym - Celtic Glasgow 1:1 (Immobile 7. - Forrest 38., Nitcham 90.)

Grupa F:
Vitoria Guimaraes - Arsenal Londyn 1:1 (Duarte 90. - Mustafi 81.)
Standar Liege - Eintracht Frankfurt 2:1 (Vanheusden 56.. Lestienne 90. - Kostić 65.)