LE: Arsenal stracił zwycięstwo w końcówce, Roma i Villarreal blisko półfinału

08.04.2021 23:05
Arsenal - Slavia

Arsenal do 94. minuty prowadził ze Slavią Praga 1:0, a jednak na koniec zremisował z mistrzem Czech 1:1 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy. Cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły drużyny AS Romy i Villarreal.

• AS Roma i Villarreal zrobiły pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Europy
  • Arsenal stracił zwycięstwo ze Slavią Praga w 94. minucie
  • Rewanże 1/4 finału LE zaplanowano na 15 kwietnia

Mecz Granada - Manchester United relacjonowaliśmy na sport.radiozet.pl, dlatego w tym miejscu skupimy się na trzech pozostałych meczach 1/4 finału Ligi Europy

W Londynie wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się w ostatnich 10 minutach, licząc z doliczonym czasem gry. Prowadzenie Arsenalowi dał wprowadzony z ławki Nicolas Pepe, a wyrównał w ostatniej akcji meczu Tomas Holes. Wcześniej dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał Alexandre Lacazette, w słupek trafił Willian, a po stronie mistrza Czech nieskutecznością wykazali się Jan Boril i Petr Sevcik.

LE: WYNIKI 1/4 finału 8.04.2021

W najciekawszej parze Ajax Amsterdam przegrał na własnym boisku z Romą 1:2, chociaż to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą doświadczonego Davy'ego Klaasena. W 53. minucie karnego zmarnował Dusan Tadić i to ożywiło przyjezdnych. Chwilę później wyrównał Lorenzo Pellegrini, a w końcówce szalę na stronę rzymian przechylił Roger Ibanez.

Villarreal skromnie pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrze. Jedynego gola z rzutu karnego w 44. minucie zdobył Gerard Moreno. Rewanże za tydzień.