LE: Skromne zwycięstwo Arsenalu, Basel i Wolverhampton krok od 1/8 finału

20.02.2020 22:58
Olympiakos - Arsenal

Arsenal Londyn skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Olympiakos Pireus w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Bardzo duży krok w stronę awansu zrobiła inna angielska drużyna, Wolverhampton Wanderers, która rozbiła na własnym obiekcie Espanyol Barcelona 4:0. Rewanże odbędą się za tydzień.

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Diogo Jota, ale ozdobą widowiska było przepiękne trafienie Rubena Nevesa.

Okazałe zwycięstwo odniosła też ekipa FC Basel i trudno przypuszczać, by u siebie roztrwoniła trzybramkową zaliczkę ze starcia z APOEL-em Nikozja (3:0).

Liga Europy: Zwycięstwo Interu, porażka Ajaxu i remis Manchesteru [WYNIKI]

Najwięcej emocji było jednak w Glasgow. Do 67. minuty Rangers przegrywali ze Sportingiem Braga 0:2, by na koniec cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Bohaterem spotkania został syn legendarnego Gheorghe Hagiego, Ianis, który popisał się dubletem. Na listę strzelców wpisał się też Aribo.

LE: Wygrane Arsenalu, Romy i Bayeru

W dwóch ciekawie zapowiadających się parach Olympiakos Pireus uległ u siebie Arsenalowi Londyn 0:1, a jedynego gola zdobył w 81. minucie Alexandre Lacazette; Bayer Leverkusen ograł z kolei FC Porto 2:1. AS Roma równie skromnie jak "Kanonierzy" pokonała Gent 1:0.

Ze zwycięstwa cieszyła się ponadto drużyna Wolfsburga. Jedyny remis, 1:1, padł w Alkmaar, gdzie miejscowe AZ nie sprostało LASK Linz.

Finał Ligi Europy 2019/2020 zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.

Wyniki meczów 1/8 finału Ligi Europy (godz. 21):

APOEL Nikozja - FC Basel 0:1 (Petretta 16., Stocker 53., Cabral 66.)
Wolverhampton Wanderers - Espanyol Barcelona 4:0 (Jota 15., 67., 81., Neves 52.)
Olympiakos Pireus - Arsenal Londyn 0:1 (Lacazette 81.)
AZ Alkmaar - LASK Linz 1:1 (Koopmeiners 86. - Raguz 26.)
Bayer Leverkusen - FC Porto 2:1 (Alario 29., Havertz 57. - Diaz 73.)
VfL Wolfsburg - Malmoe FF 2:1 (Brekalo 49., Mehmedi 62. - Thelin 47.)
AS Roma - KAA Gent 1:0 (Perez 13.)
Rangers FC - SC Braga 3:2 (Hagi 67., 82., Aribo 75. - Fransergio 11., Ruiz 59.)