Piast Gliwice żegna się z Ligą Europy. Ambicja nie wystarczyła na Kopenhagę

24.09.2020 21:44
FC Kopenhaga - Piast Gliwice

Piast Gliwice przegrał z FC Kopenhaga 0:3 i na trzeciej rundzie eliminacji zakończył swój udział w rozgrywkach Ligi Europy. Trzecią siłę ekstraklasy poprzedniego sezonu pogrążył były piłkarz tej drużyny, Kamil Wilczek.

Piast Gliwice w poprzednich rundach wyeliminował Dinamo Mińsk i Hartberg, ale teraz przyszło mu się mierzyć z ćwierćfinalistą Ligi Europy 2019/2020. Wówczas Duńczycy dopiero po dogrywce przegrali z Manchesterem United. W ostatnich 14 latach FC Kopenhaga tylko raz nie dostała się do fazy grupowej czy to do Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy.

Do Danii gliwiczanie pojechali bez zakażonego koronawirusem pierwszego trenera Waldemara Fornalika. Z ławki drużynę prowadził jego brat, Tomasz. Zabrakło też kontuzjowanych Jakuba Świerczoka czy Piotra Malarczyka. Nawet z nimi faworytem tej rywalizacji byli gospodarze i choć przyjezdni walczyli ambitnie, oddali więcej strzałów, to nie wystarczyło to do sprawienia sensacji.

Piast odpadł z Ligi Europy

Pierwszego gola Piast stracił w 14. minucie, a na listę strzelców wpisał się były napastnik tego zespołu Kamil Wilczek. Po przerwie polski napastnik zaliczył asystę - zagrywając wcześniej ręką, czego nie zauważył sędzia - a Frantiska Placha pokonał Jonas Wind. W ostatniej sekundzie spotkania wynik na 3:0 ustalił sprowadzony z Realu Sociedad San Sebastian za 5 milionów euro Pep Biel.

FC Kopenhaga - Piast Gliwice 2:0

Bramki: Kamil Wilczek (14.), Jonas Wind (58.), Pep Biel (90.+5)