LE: Inter Mediolan w półfinale, koniec sezonu dla Bayeru Leverkusen

10.08.2020 23:02
Inter Mediolan w półfinale LE

Inter Mediolan pokonał w Duesseldorfie Bayer Leverkusen 2:1 i awansował do półfinału Ligi Europy 2020. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Rywalem Włochów w kolejnej rundzie będzie lepszy z pary Szachtar Donieck - FC Basel.

Rozgrywki Ligi Europy 2020 zostały przerwane w marcu z powodu pandemii koronanwirusa. Po restarcie Inter, który nie zdołał nawet rozegrać pierwszego spotkania 1/8 finału, ograł w Gelsenkirchen Getafe i zameldował się w Final Eight. Bayer, który miał zaliczkę z premierowego starcia (3:1), wyeliminował Glasgow Rangers, wygrywając także w rewanżu 1:0.

Faworytem ćwierćfinału byli podopieczni Antonio Conte. "Nerazzurri" wywalczyli w tym sezonie wicemistrzostwo Włoch, natomiast "Aptekarze" zajęli dopiero 5. miejsce w Bundeslidze i chcąc zagrać w Lidze Mistrzów, musieli wygrać Ligę Europy. Już wiadomo, że to się nie stanie i piłkarze Bayeru mogą udać się na krótkie zasłużone urlopy.

Inter pokonał Bayer w ćwierćfinale LE

Spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, mogło się podobać: szybkie tempo, akcja za akcję, podyktowany, a potem anulowany rzut karny i trzy gole. Po kwadransie gry wynik otworzył Nicolo Barella, a sześć minut później na 2:0 podwyższył Romelu Lukaku. Po chwili Bayer odpowiedział, a na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, dla którego prawdopodobnie był to ostatni występ w barwach "Aptekarzy".

Sędzia dwukrotnie - raz w pierwszej, raz w drugiej części - dyktował jedenastki dla mediolańczyków i w obu przypadkach po wideoweryfikacji je anulował. Smakiem obszedł się Lukaku, bo to on za każdym razem ustawiał piłkę na jedenastym metrze.

Półfinałowego rywala Inter pozna we wtorek, gdy zakończy się mecz Szachtar Donieck - FC Basel. Finał zaplanowano na 21 sierpnia.

Inter Mediolan - Bayer Leverkusen 2:1

Bramki: Nicolo Barella (15.), Romelu Lukaku (21.) - Kai Havertz (24.)