Zamknij

Finał Ligi Europy 2021: Gdzie kupić bilety? Ile kosztują wejściówki?

04.05.2021 18:04
stadion w Gdańsku
fot. Piotr Matusewicz/East News

Finał Ligi Europy w Gdańsku: gdzie kupić bilety na mecz? Ile kosztują wejściówki na finał LE 2021 w Gdańsku? Ruszyła sprzedaż biletów na finał Ligi Europy, który odbędzie się w Gdańsku. Sprawdź wszystkie informacje na temat kupienia biletów.

Finał Ligi Europy w sezonie 2020/21 odbędzie się w Gdańsku. Z początku najlepsze drużyny tych rozgrywek miały grać w Polsce rok temu, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, rywalizacja została przeniesiona do Kolonii. Po tym, kiedy polski rząd uznał, że 25 proc. kibiców może wrócić na trybuny, UEFA podjęła decyzję o rozpoczęciu sprzedaży biletów na gdański finał. Jednocześnie finał LE ze stadionu obejrzy 9500 kibiców, w tym po dwa tysiące fanów z obu klubów. Wszyscy będą musieli przestrzegać wszelkich ograniczeń związanych z koronawirusem.

- Wejście na stadion w Gdańsku może wiązać się z koniecznością okazania potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19 - przekazała UEFA.

Finał Ligi Europy: Gdzie kupić bilety? Ile kosztują?

Wejściówki podzielono na kilka kategorii cenowych. Fani będą mogli zakupić maksymalnie dwa bilety z tej samej kategorii. Najtańsze z nich będzie można kupić za 40 euro – ich miejsca obejmują najniższe poziomy za bramkami. Jednocześnie są przeznaczone dla niepełnosprawnych lub dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Następne wejściówki to koszt 65 euro, czyli miejsca za bramkami, ale na wyższych poziomach. Najdroższe bilety to koszt 90 (miejsca w narożnikach trybun) i 130 euro (sektory centralne).

Bilety na finał Ligi Europy w Gdańsku będzie można kupić do 7 maja do godziny 14:00. Wejściówki będą dostępne na stronie uefa.com. W przypadku dużego zainteresowania i przekroczenia liczby chętnych bilety zostaną przydzielone przez losowanie.

Możliwy jest angielski lub angielsko-hiszpański finał, bowiem kilka dni temu w pierwszych spotkaniach półfinałowych Manchester United wygrał u siebie z AS Roma 6:2, zaś Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z hiszpańskim Villarrealem 1:2. Rewanże zaplanowano 6 maja w Rzymie i Londynie.

RadioZET.pl