Zamknij

Gdańsk stracił finał Ligi Europy. UEFA potwierdziła nową lokalizację

17.06.2020 16:36
Finał LE nie odbędzie się w Gdańsku
fot. Shutterstock

Finał Ligi Europy w sezonie 2019/2020 nie odbędzie się - jak pierwotnie planowano - w Gdańsku. UEFA potwierdziła, że dokończenie rozgrywek nastąpi na czterech niemieckich stadionach w dniach 10-21 sierpnia.

Finał Ligi Europy po raz drugi w historii miał się odbyć w Polsce. Pięć lat temu, w sezonie 2014/2015, najlepsze drużyny tych rozgrywek gościły na PGE Narodowym w Warszawie. W finale Sevilla pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:2, a pierwszego gola dla Andaluzyjczyków strzelił reprezentant biało-czerwonych Grzegorz Krychowiak.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że europejskie puchary zostały zawieszone i przeniesione na sierpień. W środę UEFA potwierdziła nową datę, terminarz i formułę dokończenia LE.

Finały Ligi Europy w Niemczech

Zmagania na zapleczu europejskiej elity przerwano na etapie 1/8 finału. Rozegrano sześć z ośmiu pierwszych meczów, a starcia Interu Mediolan z Getafe i Sevilli z Romą zostały odwołane z uwagi na już wtedy szerzącą się pandemię w Hiszpanii i we Włoszech. Te spotkania odbędą się w dniach 5-6 sierpnia.

Co ciekawe, pozostałe pary, w tym samym terminie, rozegrają mecze rewanżowe. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone, ale istnieje szansa, że będą mogły one zostać przeprowadzone na obiektach drużyn, które w marcu grały w delegacjach.

Od ćwierćfinałów będzie obowiązywał system pucharowy, a cztery spotkania tej rundy odbędą się na niemieckich stadionach w Kolonii, Duisburgu, Duesseldorfie i Gelsenkirchen. Miejsc półfinałów nie potwierdzono, natomiast zaplanowany na 21 sierpnia finał LE zostanie rozegrany w Kolonii.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl