LE: Czerwona kartka Jacka Góralskiego. Fatalny mecz Polaka w Barcelonie

07.11.2019 22:03
Czerwona kartka Jacka Góralskiego

Jacek Góralski otrzymał czerwoną kartkę w meczu 4. kolejki Ligi Europy Espanyol Barcelona - Łudogorec Razgrad. Byłą to drugie wykluczenie w bułgarskiej drużynie - wcześniej boisko musiał opuścić Rafael Forster. Hiszpanie już mogą cieszyć się z awansu do 1/16 finału LE.

Forster otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę w 12. minucie za nieprzepisowe zatrzymywanie wychodzącego na czystą pozycję Campuzano. Polak również został wyrzucony z boiska w pierwszej połowie.

W 25. minucie Góralski kopnął w twarz strzelca pierwszego gola Oscara Melendo i otrzymał za to zagranie żółty kartonik. Sędzia go oszczędził, bo to również mogła być czerwona kartka. Pomocnik biało-czerwonych zapracował na nią 10 minut później, gdy zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Nie dość, że sprokurował jedenastkę, to jeszcze wyleciał z boiska.

Grający w podwójnym osłabieniu Łudogorec nie miał nic do powiedzenia. Po pierwszej połowie było 3:0, a po przerwie gospodarze dorzucili kolejne trzy gole.

Drugi z reprezentantów Polski Jakub Świerczok całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Espanyol Barcelona - Łudogorec Razgrad 6:0
Bramki: Melendo 4., Lopez 19., Vargas 36., Campuzano 52., Pedrosa 73., Ferreyra 76.