El. LE: Koniec marzeń. Legia odpadła po golu w doliczonym czasie

29.08.2019 22:40
Rangers - Legia

Legia Warszawa przegrała w Glasgow z Rangers FC 0:1 w rewanżowym meczu 4., decydującej rundy kwalifikacji Ligi Europy i nie awansowała do fazy grupowej. Przed tygodniem w Warszawie padł wynik 0:0.

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Rangers FC 0:1 w decydującej rundzie eliminacji Ligi Europy. Zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Kolumbijczyk Alfredo Morelos.

Legia przegrała z Rangersami w ostatniej rundzie el. LE po golu w końcówce

Legioniści po raz trzeci z rzędu nie zdołali awansować do fazy grupowej LE. W ośmiu meczach tej edycji kwalifikacji LE stracili tylko jedną bramkę, ale nie imponowali skutecznością - strzelili łącznie sześć bramek, choć za rywali mieli wcześniej m.in. drużyny z Gibraltaru i Finlandii.

W czwartkowym spotkaniu w Glasgow szkocki zespół ruszył od początku do ataków i już w 10. minucie stworzył znakomitą sytuację. Przed szansą stanął najgroźniejszy strzelec gospodarzy Kolumbijczyk Alfredo Morelos, ale, uderzając głową, nie trafił z bliska do bramki.

Legia najbliżej powodzenia była w 34. minucie. Strzał Brazylijczyka Luquinhasa okazał się jednak za słaby i doświadczony bramkarz Allan McGregor nie miał problemów.

Więcej emocji w pierwszej połowie nie było. W drugiej przewaga należała do wicemistrzów Szkocji, którzy w miarę upływu czasu coraz częściej gościli pod bramką legionistów.

W 69. minucie Sheyi Ojo sprawdził Radosława Majeckiego, a golkiper wicemistrzów Polski efektownie obronił jego strzał. Goście rzadko poważnie zagrażali rywalom, ale też mieli swoje szanse. Po strzale wprowadzonego z ławki Jarosława Niezgody interweniować musiał McGregor. Ani minuty nie zagrał natomiast, po raz kolejny w tym sezonie, Hiszpan Carlitos.

Kwadrans przed końcem sędzia przerwał na chwilę mecz, ponieważ dym z odpalanych rac zupełnie zasłonił boisko.

Po powrocie drużyn na murawę przewaga wciąż należała do gospodarzy. Defensywa Legii miała coraz więcej kłopotów, Ojo ponownie chciał zaskoczyć z dystansu Majeckiego, ale znów górą był 19-letni bramkarz.

W końcu piłkarze Rangers dopięli swego. W pierwszej minucie doliczonego czasu rezerwowy Jordan Jones dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam Morelos popisał się celnym strzałem głową. Legioniści nie zdołali już doprowadzić do wyrównania, które dałoby im awans do fazy grupowej.

W trakcie wieczornego meczu na Ibrox część jednej z trybun została zamknięta z powodu piosenek śpiewanych przez kibiców Rangers w trakcie meczu pierwszej rundy kwalifikacyjnej LE z drużyną St Joseph's FC z Gibraltaru.

Legia była ostatnią polską drużyną w pucharowej rywalizacji w Europie. Cracovia odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji LE, a Piast Gliwice i Lechia Gdańsk - w drugiej. Wcześniej gliwiczanie zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Rangers - Legia: Wynik meczu eliminacji Ligi Europy

Rangers FC - Legia Warszawa 1:0 (0:0).

Bramka: Alfredo Morelos (90+1').

Żółte kartki: Rangers FC - Borna Barisic, James Tavernier, Nikola Katic, Jordan Jones; Legia - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia). Widzów ok. 45 tys.

Poniżej relacja meczu Rangers - Legia w meczu el. Ligi Europy:

FT

Za wspólnie spędzone emocje w tym spotkaniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

Koniec meczu. Legia przegrywa z Rangersami i odpada z eliminacji Ligi Europy.

90+7'

Faul piłkarza Legii na Morelosie. Za chwilę sędzia odgwiżdże koniec meczu.

90+4'

Zmiana w Rangersach: Kamara wszedł na boisko za Ojo.

90+4'

Po żółtej kartce za małą bójkę otrzymali Lewczuk i Jones.

90+1'

I niestety! Gol dla Rangers w doliczonym czasie. Morelos wykorzystał dośrodkowanie kolegi z drużyny i pewnie zmieścił piłkę głową w siatce.

90'

Była kontra Legii, uderzał Niezgoda, lecz za lekko dla McGregora. Później w drugą stronę próbował uderzyć Morelos, lecz zablokowany.

89'

I jeszcze raz fenomenalnie broni Majecki. Ojo przedryblował dwóch zawodników Legii i oddał strzał w kierunku lewego słupka, gdzie robinsonadą świetnie wybronił polski bramkarz.

87'

Atakowali również Rangersi, Majecki musiał wybijać piłkę na rzut rożny, a z kornera dośrodkowanie Taverniera odebrał Katic. Chorwat uderzył mocno, jednak wysoko nad bramką.

86'

Kolejna akcja Legii, do Niezgody zagrał Luquinhas, lecz Polak nie trafił czysto w piłkę.

84'

W końcu niezła próba z dystansu piłkarza Legii. Próbował Andre Martins. Pół metra nad bramką.

83'

Wrzucił Gvilia, Niezgoda odbił piłkę... piętą i wywalczył rzut rożny. Piłka, choć strącona lekko, prawie wpadła McGregorowi za kołnierz.

82'

Rzut wolny dla Legii, przy piłce był dłużej Cafu, a Gvilia wywalczył kolejny stały fragment gry.

81'

Wciąż naciskają Rangersi, ale to właśnie oni oberwali żółtą kartką. Kartonikiem ukarany Katic.

78'

Sędzia wznowił spotkanie.

77'

Sędzia zarządził przerwę w grze. Na boisku siwy dym.

76'

Naciskali coraz bardziej Rangersi, a tymczasem kibice Legii odpalili race...

74'

Jones już w pierwszej akcji, wrzucał, ale jego podanie nie znalazło adresata.

73'

Zmiana w obu klubach. W Legii Stolarskiego zastąpi Nagy, zaś w Rangersach za Arfielda pojawi się Jones.

71'

Rzut rożny dla Rangersów szybko zażegnany, ale równie prędko popularni "The Gers" znowu znaleźli się pod bramką Majeckiego. Z woleja uderzał ponownie Morelos, lecz Majecki był na posterunku.

70'

Z kontrą próbował wyjść Luquinhas, ale kontrę kontry szybko wyprowadzili Rangersi. Wpierw na bramkę Legii uderzył Ojo, a jego strzał WYŚMIENICIE obronił Majceki, następnie tuż obok słupka pocelował Morelos.

69'

Rzut rożny dla gospodarzy, wrzuca Tavernier, lecz szybko wyjaśnia ten stały fragment gry Jędrzejczyk.

67'

Dobra wrzutka Ojo do Morelosa, jednak minimalnie za wysoka dla kolumbijskiego napastnika Rangersów.

66'

Świetna wrzutka Taverniera do Morelosa, Lewczuk w porę jednak interweniował.

64'

Zmiana w zespole podopiecznych Gerrarda: Schodzi Barisic, wchodzi Jon Flanagan.

63'

Intensywny atak Rangersów, którzy ostatecznie wywalczyli jedynie wrzut z autu.

60'

I kolejna dobra akcja w środku pola Niezgody. Polak zastawił się, wywalczył rzut wolny, a faulujący go Barisic otrzymał żółtą kartkę.

59'

Dobrą akcję przeprowadzili także Rangersi, wywalczyli rzut rożny, lecz, podobnie do Legii, nic na nim nie zyskali.

58'

I niezła wrzutka Gvilii, było zamieszanie w polu karnym Rangers, lecz niewykorzystane ostatecznie przez "Legionistów".

57'

I już pierwsza akcja polskiego napastnika, wrzucał z lewej strony boiska i wywalczył rzut rożny dla Legii.

56'

Zmiana w Legii: Kulenovic opuszcza boisko. W jego miejsce Jarosław Niezgoda, bohater meczu z ŁKS-em!

53'

Dobre podanie Taverniera do Arfielda, lecz ten źle przyjął sobie piłkę. Futbolówka szybko trafiła jednak ponownie pod nogi kapitana Rangersów, który wrzucił w pole karne, sam na sam z bramkarzem na bliskiej odległości od bramki znalazł się Morelos, ale jego strzał został świetnie zblokowany przez obrońców Legii.

51'

Znowu energicznie zaczęli Rangersi, atakują, choć szybko ich zapędy przerywają "Legioniści".

50'

Faul taktyczny Martinsa. O dziwo, bez kartki dla gracza Legii.

49'

Faulował Aribo Jędrzejczyk, rzut wolny dla Rangersów, wrzucał Tavernier, ale niecelnie.

46'

Szybko przerwana gra. Na boisku leżał Barisic, który wstał o własnych siłach, ale jest opatrywany poza murawą.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Przy piłce Legia.

HT

Przerwa! Rangers 0:0 Legia.

45+1'

Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry, a Legia będzie miała rzut rożny! Do piłki w narożniku podchodzi oczywiście Gvilia, wrzuca, ale Cafu uderza nieznacznie obok lewego słupka. Szkoda!

44'

I znowu charakterystyczny obrazek: Legia próbuje, ale niezwykle skutecznie powstrzymują ją zawodnicy Rangersów.

40'

Z dystansu próbował uderzyć Davis, zablokowany, piłka spadła ostatecznie pod nogi Ojo, ale Anglik także blokowany. Jako ostatni z Rangersów spróbował Barisic. Wrzucił na aut bramkowy.

38'

Fragment mniej składnej gry obu drużyn przerywa brzydki faul Stolarskiego. Dobrze do tej pory spisujący się na boisku Polak oberwał od sędziego żółtą kartką. I słusznie.

34'

Nareszcie! Świetna, solowa akcja na lewym skrzydle Luquinhasa. Brazylijczyk kiwnął dwóch graczy Rangersów i, niestety, na strzał na bramkę zabrakło mu już sił. Uderzył wprost w ręce McGregora. Brawa jednak za odważną szarżę!

31'

Trzeba jednak przyznać, że wreszcie poderwali się gracze Legii. Teraz na lewym skrzydle próbował atakować Gvilia.

30'

Wydawało się, że wreszcie akcję przeprowadzą "Legioniści", ale piłka poleciała w trybuny.

29'

Fragment ostrzejszej gry Rangersów. Zawodnicy Legii kładą się jak muchy, głównie Luquinhas.

27'

Leżał dłużej teraz na boisku faulowany Stolarski, ale Polak wznowił grę.

24'

I ponownie groźny kontratak podopiecznych Stevena Gerrarda, pod polem karnym Legii znalazł się znowu Morelos, pozbył się opieki i uderzył. Fenomenalnie wyczuł go jednak Majecki.

23'

W polu karnym próbował także odebrać dośrodkowanie piłkarza Rangersów Airbo. Tylko musnął piłkę czubkiem głowy.

22'

Obudził się znowu Ojo, niezła wrzutka, ale Lewczuk był na swoim miejscu.

20'

Rangersi dalej spokojnie, a inicjatywę próbuje przejąć Legia. Skończyło się na stracie i groźnym ataku, zatrzymanego ostatecznie, Morelosa.

17'

Fragment spokojniejszej gry Rangersów.

14'

Rzut rożny dla Legii, dośrodkowuje Gvilia, ale niecelnie. Z kontrą wychodzą Rangersi, ale świetnie zatrzymani przez Andre Martinsa.

11'

Jeszcze jedna akcja szkockiej drużyny, tym razem w polu karnym znalazł się Ojo, ale uderzył bardzo, bardzo lekko.

10'

Fenomenalna akcja Rangersów: Jack dostał piłkę na prawym skrzydle i perfekcyjnie dorzucił do niepilnowanego w polu karnym Morelosa. Lewczuk się zdrzemnął, ale. na szczęście dla Legii, Kolumbijczyk nie trafił do bramki głową z kilku metrów.

8'

Ponownie przed dobrą szansą stanął Kulenovic, jednak i tym razem Chorwat uderzył za słabo. Tym razem również za lekko.

5'

Świetnie teraz Morelos wypracował sytuację strzelecką Ojo. Anglik uderzył jednak zaskakująco mocno niecelnie.

4'

Ponownie atakowali Rangersi, z lewej krawędzi pola karnego wrzucał Ojo, ale zawodnik gospodarzy dośrodkował niecelnie.

2'

Pierwsza akcja Rangersów, prawą stroną boiska poszedł Arfield, ale stracił piłkę. Od razu kontrę wyprowadził Cafu, z piłką pod bramkę McGregora pobiegł Kulenovic, uderzył, ale wprost w ręce bramkarza.

1'

Rozpoczęliśmy mecz!

20:43

Drużyny wchodzą już na boisko.

20:33

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między Legią a Rangersami w Warszawie padł rezultat 0:0. To oznacza, że każda bramka strzelona przez "Wojskowych" w Glasgow będzie miała większe znacznie od tej zdobytej przez podopiecznych Stevena Gerrarda. To olbrzymi plus, ale trzeba będzie umieć go wykorzystać. Tymczasem na ataku "Legionistów"... Sandro Kulenovic.

20:28

Jako drudzy, piłkarze Legii Warszawa:

20:27

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze, Rangers FC:

20:26

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Rangers - Legia w eliminacjach do Ligi Europy. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!