El. Ligi Europy: Legia zagrała fatalnie, ale awansowała do 3. rundy

01.08.2019 19:52
Legia Warszawa

Legia Warszawa zremisowała z fińskim KuPS 0:0 w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Ten wynik dał wicemistrzom Polski awans do kolejnej fazy, bowiem pierwsze spotkanie wygrali u siebie 1:0.

Kibice Legii spodziewali się, że po słabym meczu w Warszawie ich ulubieńcy pokażą w rewanżu o wiele lepszą grę. Niestety ci, którzy zdecydowali się oglądać spotkanie, mocno się zawiedli.

Legia przez całą pierwszą połowę grała bardzo słabo i nie potrafiła stworzyć sobie sytuacji bramkowej. Te mieli za to goście, którzy groźnie dośrodkowywali w pole karne Radosława Majeckiego i strzelali z dystansu.

Nieco lepiej wicemistrzowie Polski wyglądali po przerwie. Stworzyli sobie dwie świetne sytuacje bramkowe, ale obie zmarnował Sandro Kulenovic. Sam na sam z bramkarzem wyszedł też Arvydas Novikovas, ale on także fatalnie spudłował i nie trafił do siatki.

Legia mogła zamknąć sprawę awansu w 86. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Luisa Murillo. Do piłki podszedł Kulenovic i... jego strzał obronił Otso Virtanen.

Gospodarze rzucili się do ataku. W 90. minucie trafili nawet do bramki, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0, co - wobec zwycięstwa Legii 1:0 w pierwszym meczu - dało jej awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europy.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ KUPS - LEGIA:

90. min.

Koniec meczu! KuPS - Legia 0:0! Ten wynik oznacza, że wicemistrz Polski awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Europy!

90. min.

Jeszcze jedno dośrodkowanie, Rangel spróbował strzału przewrotką, ale spokojnie interweniuje Majecki.

90. min.

Purje zagrywa w pole karne... Dobrze wybija Rocha.

90. min.

Pięć minut doliczonych.

90. min.

Jodłowiec wchodzi na boisko. Schodzi Nagy.

90. min.

Jest piłka w siatce, ale... sędzia odgwizduje spalonego! Duże szczęście Legii!

88. min.

Ruszyli do ataku gospodarze. Zagotowało się w polu karnym Legii, gracze KuPS wskazują, że jeden z Wojskowych zagrał piłkę ręką, ale w tej sytuacji gwizdek arbitra milczy.

86. min.

Broni Virtanen! Wciąż mamy 0:0!!!

86. min.

Kulenovic podchodzi do piłki...

86. min.

Murillo przypadkowo zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr.

85. min.

Rzut karny dla Legii!

83. min.

A teraz powinna być bramka dla gospodarzy! Thiaw wyszedł na dobrą pozycję, minął Lewczuka, ale potem strzelił obok bramki!

80. min.

Kapitalna szansa przed Legią! Szybki kontratak, wychodzi na czystą pozycję Novikovas, ale potem fatalnie pudłuje...

75. min.

Znów wychodzi sam na sam z bramkarzem Kulenovic, ale tym razem za mocno wypuścił sobie piłkę i dobrze interweniował bramkarz gospodarzy.

70. min.

Spróbował strzału z dystansu Antolic. Wywalczył rzut rożny.

68. min.

Gvilia dośrodkowuje w pole karne... Nie sięgnął piłki Jędrzejczyk.

67. min.

Ofensywny rajd Jędrzejczyka. Fauluje go Rangel, fauluje na żółtą kartkę.

65. min.

Kontuzja Remy'ego. W jego miejsce melduje się na boisku Lewczuk.

61. min.

Antolic wchodzi na boisko. Zmienia Carlitosa.

58. min.

Faul taktyczny Martinsa w środku pola. Jest żółta kartka.

56. min.

Szybka akcja Legii, Novikovas zagrywa do środka, ale źle przyjął piłkę Kulenovic.

51. min.

Teraz powinno być 1:0 dla Legii! Nagy świetnie zagrał w pole karne do Kulenovica, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok słupka!

51. min.

Dośrodkowanie... Zgrywa Diallo do środka, ale tam czujny Jędrzejczyk.

50. min.

Sporo fauli na początku tej drugiej połowy. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

49. min.

Teraz to Nagy fauluje i ogląda żółta kartkę.

47. min.

Wrócił do gry.

46. min.

Uderzony w twarz Nagy. Leży teraz na boisku.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek.

45. min.

Ayarna świetnie przedarł się teraz przez obronę Legii - strzela! W ostatniej chwili zablokowany!

45. min.

Teraz strzału zza pola karnego spróbował Ayarna! Uderzył minimalnie obok bramki.

42. min.

Strzela z dystansu Saxman... Obok bramki!

41. min.

Jeszcze jedno dośrodkowanie Pennanena. Dobrze główkuje Jędrzejczyk.

36. min.

Jeszcze raz Kulenovic, tym razem dośrodkowuje... Łapie pewnie Virtanen.

33. min.

Teraz dobra indywidualna akcja Kulenovica - strzał! Broni Virtanen!

30. min.

Słabo póki co wygląda gra Legii. Praktycznie nie stwarza zagrożenia pod bramką rywala.

25. min.

Dużo szczęścia miała teraz Legia. Piłkę po dośrodkowaniu uderzył Diallo, ta odbiła się jeszcze od jednego z zawodników - była szansa na gola, ale sędzia dopatrzył się faulu na Kulenovicu.

19. min.

W odpowiedzi Legia, ale piłka po dośrodkowaniu nie trafia ani do Carlitosa, ani do Kulenovica.

17. min.

Pennanen dośrodkowuje mocno... Diallo strzela, ale obok.

16. min.

Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

13. min.

Rocha spróbował akcji lewą stroną, ale został powstrzymany.

10. min.

Novikovas źle przyjmuje piłkę, a potem fauluje rywala.

8. min.

Jeszcze raz piłka w pole karne Legii, ale faulowany Jędrzejczyk. Wznowi grę od rzutu wolnego Majecki.

7. min.

Dośrodkowanie... Radzą sobie obrońcy Legii.

5. min.

Teraz szansa dla gospodarzy. Sędzia odgwizdał błąd Majeckiego, który miał złapać w ręce piłkę zagraną od swojego kolegi z zespołu.

3. min.

Ayarna dośrodkowuje w pole karne Legii, ale spokojnie łapie piłkę Majecki.

2. min.

Nagy w agresywnym pressingu, ale fauluje.

1. min.

Nerwowo zaczęli gospodarze. Nieporozumienie i piłka ląduje na aucie po niedokładnym podaniu.

1. min.

Zaczęli!

17:58

Przywitanie i losowanie z udziałem kapitanów za nami. Za chwilę zaczynamy!

17:57

Piłkarze obu ekip właśnie wychodzą na boisko.

17:51

Dziś o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy zagrają też Lechia Gdańsk i Piast Gliwice.

17:47

Pierwsze spotkanie w Warszawie zakończyło się zwycięstwem wicemistrzów Polski 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył tydzień temu Mateusz Wieteska.