Eintracht w finale Ligi Europy, sensacja w meczu Rangers - RB Lipsk

05.05.2022 23:02
Eintracht Frankfurt

Eintracht Frankfurt pokonał West Ham United 1:0 i przypieczętował awans do finału Ligi Europy. Rywalem niemieckiej ekipy będzie szkocki Rangers, który niespodziewanie wyeliminował RB Lipsk.

Eintracht przystępował do spotkania z zaliczką z pierwszego meczu, wygranego na stadionie rywala 2:1. West Ham wyszedł za to z nadzieją na odrobienie strat, ale już od 19. minuty grać musiał w osłabionym składzie po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Aaron Cresswell. Kilka minut później gola dla gospodarzy zdobył Rafael Borre. Skromne prowadzenie Eintrachtu utrzymało się do samego końca i to ekipa z Frankfurtu zagra w finale Ligi Europy.

W nim zmierzy się z Rangersami. Szkoci bardzo szybko odrobili stratę z pierwszego spotkania. Już w 18. minucie do siatki rywal trafił James Tavernier. Pięć minut później wynik na 2:0 podwyższył Glen Kamara, ale Lipsk nie składał broni. W 71. minucie za sprawą Christophera Nkunku doprowadził odo wyrównania w dwumeczu. Ostatnie słowo należało jednak do Rangersów. W 80. minucie bramkę na wagę awansu zdobył John Lundstram.

WYNIKI 1/2 FINAŁU LIGI EUROPY:

• Eintracht - West Ham United 1:0 (pierwszy mecz 2:1), awans Eintrachtu
  • Rangers - RB Lipsk 3:1 (pierwszy mecz 0:1), awans Rangers

Finał Ligi Europy 2021/2022 odbędzie się w środę 15 maja o godz. 21 na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli.