Eintracht - West Ham: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć półfinał LE?

05.05.2022 20:11

Eintracht Frankfurt - West Ham United na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z rewanżowego meczu półfinałowego Ligi Europy. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć mecz Eintracht - West Ham w 1/2 finału LE!

Łukasz Fabiański

Już w czwartek West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, postara się we Frankfurcie odrobić stratę z pierwszego meczu, przegranego z Eintrachtem 1:2, i awansować do finału piłkarskiej Ligi Europy. Polski bramkarz na arenie międzynarodowej jest rezerwowym, a między słupkami zastępuje go Francuz Alphonse Areola.

Angielski zespół w ostatnich tygodniach wyraźnie skupia się na walce o triumf w LE, który oznaczałby możliwość występu w następnej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze trenera Davida Moyesa w czterech ostatnich występach powiększyli dorobek jedynie o punkt i zajmują siódmą lokatę, która oznacza udział w Lidze Konferencji Europy.

Eintracht - West Ham: Zapowiedź meczu

Powody do optymizmu po porażce na własnym stadionie daje "Młotom" i ich kibicom sytuacja z poprzedniej rundy, kiedy WHU zremisował u siebie z Olympique Lyon 1:1, a we Francji wypunktował gospodarzy 3:0. Teraz wygrana jest koniecznością, by ewentualnie szukać szczęścia w dogrywce bądź rzutach karnych.

Nie będzie jednak o nią łatwo, gdyż po 90 minutach Eintracht przegrywał w tej edycji LE tylko raz - z Realem Betis 0:1, a samobójcze trafienie gości w ostatniej minucie dogrywki dało niemieckiej ekipie awans do ćwierćfinału. Tam drużyna "Orłów" sprawiła jedną z większych niespodzianek tej edycji, eliminując Barcelonę.

Co ważne, Eintracht zajmuje obecnie dopiero 11. lokatę w Bundeslidze, dlatego Liga Europy to jedyna szansa na sukces w tym sezonie. Nic dziwnego, że we Frankfurcie nie kryją, co jest priorytetem. - Moje ostatnie słowa do piłkarzy przed wyjściem z szatni brzmiały: "uważajcie na kontuzje i nie zapomnijcie pogratulować rywalom po końcowym gwizdku" - przyznał pół żartem pół serio trener Eintrachtu Oliver Glasner po przegranym 0:2 poniedziałkowym spotkaniu ligowym z Bayerem Leverkusen (0:2).

Eintracht - West Ham: Kontuzje i kartki - kto nie zagra?

W czwartek w Eintrachcie nie zagra na pewno Niemiec Christopher Lenz. Wątpliwe pozostają natomiast występy jego rodaka Erika Durma, Austriaka Martina Hintereggera, Duńczyka Jespera Lindstroema oraz Kosowianina Dianta Ramaja.

W West Hamie na pewno nie zobaczymy natomiast Włocha Angelo Ogbonny. Wciąż nie wiadomo, co z angażem Anglika Bena Johnsona.

Eintracht - West Ham: Przewidywane składy

• Eintracht (3-4-2-1): Trapp; Tuta, Hinteregger, Toure; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Lindstroem, Kamada; Borre
  • West Ham (4-2-3-1): Areola; Coufal, Dawson, Zouma, Cresswell; Soucek, Rice; Bowen, Lanzini, Fornals; Antonio

Eintracht - West Ham: Transmisja TV i stream online. Gdzie oglądać półfinał LE?

Mecz Eintracht Frankfurt - West Ham United odbędzie się w czwartek 5 maja o godzinie 21:00 na Deutsche Bank Park. Transmisja TV spotkania nie będzie dostępna, ale będzie można je śledzić jako stream online na płatnej platformie Viaplay.