Zamknij

Fani Celticu wulgarnie o szefach europejskich federacji. „Pi****lić UEFĘ”

19.10.2021 19:31
Celtic - Ferencvaros. Fani Celticu wściekli na szefów Ligi Europy. „Pi****lić UEFĘ”
fot. PAP/EPA/ROBERT PERRY

Kibice Celticu w pozbawiony kurtuazji sposób zaatakowali szefów UEFY. Fani byli wściekli, że mecz ich drużyny w Lidze Europy musiał być rozgrywany o 15:30 we wtorek. „Pi*****ić UEFĘ” – taki napis widniał na banerze, który powieszono przy jednej z trybun na stadionie Celtic Park.

Celtic Glasgow we wtorek o 15:30 rozgrywał mecz Ligi Narodów z Ferencvarosem. Zespół Ange Postecoglou wygrał go 2:0 i tym samym zdobył pierwsze punkty w fazie grupowej. Po 3 spotkaniach wicemistrz Szkocji ma 3 punkty i znajduje się na 3 miejscu - za Bayerem Leverkusen (6 punktów) i Realem Betis (6 punktów).

Kibice Celticu byli zadowoleni z wyniku, ale wściekli na porę, w której rozgrywano spotkanie. Zamiast czwartku, mecz odbył się we wtorek. Do tego zostało ono zaplanowane na godz. 15:30. Fani dali wyraz emocjom na banerach, które wywiesili w trakcie spotkania na Celtic Park. Umieścili na nich napisy, w których bardzo bezpośrednio zwrócili się do szefów UEFY. Widniały na nich napisy takie jak np. „Pie*****ć UEFĘ”, a także „Rozwiążcie problem – wyrzućcie fanów ze stadionów” -

Ferencvaros miał przyjechać do Glasgow dopiero za dwa tygodnie, ale mecz został przełożony na ten wtorek ze względu na odbywający się w stolicy Szkocji szczyt klimatyczny COP26. Do tego, UEFA domagała się, by mecz zakończył się przed wtorkowymi spotkaniami Ligi Mistrzów, które rozpoczynały się o 18:45 (Brugge – Manchester City i Besiktas – Sporting Lizbona).

RadioZET.pl/PAB