Lechia po dogrywce uległa Broendby, koniec marzeń o Lidze Europy

01.08.2019 22:00
Broendby - Lechia

Lechia Gdańsk po dogrywce przegrała z Broendby IF 1:4 i ona drugiej rundzie eliminacji zakończyła swój udział w Lidze Europy. W pierwszym spotkaniu podopieczni Piotra Stokowca wygrali 2:1.

Gdańszczanie jechali do Kopenhagi ze skromną zaliczką i niedosytem, bo pierwsze spotkanie mogło i powinno zakończyć się bardziej okazałym zwycięstwem. Tak się jednak nie stało i w delegacji trzeba było bronić tego, co udało się wywalczyć u siebie. Było blisko, ale zabrakło sił.

Wynik meczu w 15. minucie otworzył były stoper Lecha Poznań Paulus Arajuuri, a tuż po przerwie na 2:0 podwyższył reprezentant Polski i kapitan Broendby Kamil Wilczek. Odpowiedział Flavio Paixao po centrze Sławomira Peszki, a to - jak się później okazało - dało dogrywkę.

W dodatkowych 30 minutach błysnął 19-letni, wprowadzony chwilę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Jesper Lindstroem. To on zdobył obie bramki w dogrywce i wyrzucił Lechię z Ligi Europy.

W trzeciej rundzie eliminacji Broendby zmierzy się z czwartą siłą ligi portugalskiej SC Braga, której szkoleniowcem jest były opiekun Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto.

Zapis relacji z meczy Broendby - Lechia:

120'

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejce relacje.

120'

KONIEC. Lechia przegrywa po dogrywce 1:4 i odpada z Ligi Europy.

118'

GOOOL dla Broendby. Na 4:1 podwyższa Lindstroem. Dwa gole 19-latka w dogrywce pogrążają Lechię.

117'

Duńczycy grają już tylko na czas i utrzymanie piłki.

114'

Wreszcie Lechia na połowie gości. Strzał Peszki, ale za lekki.

112'

Rzuty wolne, rożne, ale wciąż dla gospodarzy. Lechiści nie potrafią wyjść z piłką sprzed własnego pola karnego.

111'

Cały czas jesteśmy pod bramką Lechii. Mądrze gra teraz Broendby.

108'

Kapitalnie Kuciak. Lindstroem położył Nalepę i stanął oko z oko ze Słowakiem. Górą bramkarz Lechii.

106'

Dobra akcja Lechii, ale Sobiech poślizgnął się w kluczowym momencie.

106'

15 minut dla Lechii, by awansować do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Wystarczy jeden gol.

105'+2

Koniec pierwszej części dogrywki.

105'+2

Przepychanki na boisku po ostrym wejściu Boerkeeieta. Kartka dla młodego Norwega, a także Peszki i Mladenovicia za protesty.

105'+1

Słupek po strzale Uhre!

105'

Lechia próbuje, aktywny po wejściu na murawę jest Wolski, który wraz z Peszko próbują rozmontować defensywę gospodarzy.

102'

Uhre na spalonym. A potem jeszcze obejrzał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. W tym drugim przypadku to błąd arbitra.

100'

Goście reklamowali zagranie piłki ręką w polu karnym przez Hermanssona, ale arbiter znów nie użył gwizdka.

99'

Dobra akcja lechistów zakończona rzutem rożnym.

96'

Podwójna zmiana w Lechii. Za Haraslina i Flavio Paixao pojawiają się Wolski i Sobiech.

95'

Lechii wystarczy jeden gol, aby awansować. Wiadomo już, że karnych w tym meczu nie będzie.

94'

GOOLLL dla Broendby. Mensah zagrywa do Lindstroema, który musiał tylko dostawić nogę.

92'

Znowu próba Lechii. Haraslin wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale Schwaebe uprzedził Flavio.

91'

Już było blisko dobrej okazji. Peszko zagrywał do Flavio, a ten został uprzedzony przez obrońcę rywali.

91'

Dogrywkę rozpoczyna Broendby.

90'+2

KONIEC drugiej połowy, ale nie meczu. Mamy dogrywkę.

90'+2

Kolejne uderzenie, znowu niecelne. Próbował Lindstroem po podaniu Wilczka.

90'+1

Dwie minuty doliczone. Strzelał Wilczek, ale został zablokowany.

90'

Ostatnia przed dogrywką zmiana w Broendby - za Hedlunda wchodzi Lindstroem.

90'

Przekombinowali. Radosević uderza bardzo wysoko nad bramką.

88'

Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30. metrów.

87'

Niedokładne podanie Haraslina do Peszki. Szkoda, bo lechiści mieli przewagę z boku pola karnego.

83'

Lepiej kondycyjnie wyglądają gospodarze i wygląda na to, że w końcówce to oni będą próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

82'

Mnóstwo szczęścia Lechii. Kaiser trafia w słupek.

81'

Paixao ma problemy szybkościowe, zdecydowanie spóźnia się do piłek zagrywanych za linię obrony.

79'

Haraslin nawinął obrońcę Broendby, wydawało się, że rywal zagarnął piłkę ręką w polu karnym, ale arbiter przewinienia się nie dopatrzył. Słusznie.

77'

Zmiana w Broendby. W miejsce Vigena pojawia się Boerkeeiet.

76'

Świetny przechwyt Peszki, prostopadłe podanie do Flavio, a ten przegrał pojedynek biegowy z Arajuurim.

76'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Wciąż zmierzamy do dogrywki.

73'

Haraslin i Peszko szturmują bramkę Broendby. Coraz bliżej drugiego gola, który sprawi, że Duńczycy będą musieli strzelić jeszcze dwa.

72'

Sprytne rozegranie rzutu wolnego. Udało się wywalczyć korner.

71'

Spięcie Hedlunda  z Augustynem na korzyść Polaka.

70'

Zmiana w Broendby. Uhre za zmęczonego Tibblinga.

68'

W tym momencie mamy dogrywkę. Zobaczymy, czy ktoś tu jeszcze zaryzykuje, by nie przedłużać tego meczu o dodatkowe 30 minut.

66'

GOOOOOOOOOLLLLLLLLL dla Lechii! Centra Peszki i głowa Flavio Paixao!

65'

Na razie to gospodarze bliżej podwyższenia na 3:0, niż Lechia trafienia na 1:2. Hedlund obok słupka.

63'

Niecelny strzał Kaisera. A chwilę później Kuciak ratuje Lechię przed utratą gola po strzale Tibblinga.

61'

Strzał Gajosa w mur. Szkoda tej okazji.

60'

Haraslin faulowany na 25. metrze. Będzie świetna okazja do strzału z rzutu wolnego.

58'

Można tu jeszcze powalczyć. Jeden gol dla Lechii zapewni nam dogrywkę.

57'

Zmiany w Lechii. Za Łukasika pojawia się Gajos, a w miejsce Udovicicia pojawia się Peszko.

56'

Niecelny strzał Hedlunda.

53'

Niestety 2:0. Kamil Wilczek podwyższa wynik dla Broendby.

52'

Dobra próba dogrania do Flavio, ale zorientował się w tym pomyśle Arajuuri.

50'

To wciąż nie jest zły wynik. Jeden gol dla Lechii postawi gospodarzy pod ścianą. A szanse są, bo gdańszczanie naprawdę rozgrywają dobre zawody.

49'

Kolejny korner, tym razem faul rywali.

48'

Był rzut rożny, ale tym razem skutecznie lechiści.

47'

Kibice i trener Broendby protestują i domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie piłki ręką przez Augustyna. Dość naciągana ich teza.

46'

Oba zespoły bez zmian. Lechia od początku ruszyła na rywali - zablokowany Flavio, a dobitka Lipskiego niecelna.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Lechia.

45+1

Wracamy za ok. kwadrans.

45'+1

Ach, blisko! Augustyn minął się z piłką.

KONIEC pierwszej połowy. Broendby prowadzi 1:0.

45'

Haraslin wywalczył rzut wolny w bocznej strefie boiska. Kartka dla Junga, bo Słowak wychodził na dobrą pozycję.

43'

Zablokowane dośrodkowanie do Wilczka.

41'

Znów było niebezpiecznie po kornerze. Kuciak wybijał, a uderzenie Junga nie było dokładne.

40'

Poprzeczka po strzale Hedlunda! Mnóstwo szczęścia gdańszczan.

38'

Za mocne dośrodkowanie Mladenovicia z rzut wolnego. Piłka w rękach Schwaebe.

37'

Nieznacznie spóźniony Flavio do centry Mladenovicia.

35'

Znów groźnie po rzucie rożnym. Stokowiec musi znaleźć jakiś pomysł w przerwie, by zastopować przede wszystkim Arajuuriego, który stanął przed szansą podwyższenia na 2:0.

34'

Dobrze dziś funkcjonują skrzydła duńskiej drużyny. Hedlund i Tibbling są nieźle dysponowani i co pewien czas stwarzają problemy Fili i Mladenoviciowi.

33'

Znakomita akcja Lechii! Mladenović urwał się skrzydłem, dograł do Haraslina, a ten... strzelił prosto w bramkarza rywali.

31'

Groźnie pod bramką Lechii. Znów po rzucie rożnym do sytuacji doszedł Wilczek, który nie zdołał jednak skierować piłki w światło bramki.

30'

Wrzutka Haraslina już mniej udana.

29'

Dobra próba uderzenia z dystansu Haraslina. Jest korner.

28'

Bardzo długo gospodarze utrzymywali się przy piłce. W końcu zaryzykowali przerzutem do Mensaha, który nie poradził sobie i dośrodkował w trybuny.

24'

Ładna koronkowa akcja Lechii. Niestety Flavio złapany na pozycji spalonej.

23'

Kolejny rzut rożny gospodarzy. Tym razem nie było dokładnego dośrodkowania.

20'

Lechia nie musi się już teraz rzucać na przeciwnika, bo jedna bramka, remis 1:1, całkowicie zmieni optykę - wtedy Broendby będzie potrzebowało dwóch trafień do awansu, jedno na dogrywkę.

18'

Mensah wstrzelił piłkę do Wilczka, ale dobrze interweniowali obrońcy przyjezdnych.

17'

Po stracie gola Lechia przycisnęła. Na razie wystarczyło do wywalczenia rzutu rożnego.

16'

W tym momencie to Duńczycy są w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy.

15'

Gol dla Broendby. Cios wyprowadza były obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri. 1:0 dla gospodarzy.

14'

Coraz groźniej pod bramką Lechii. Sporo problemów na prawym skrzydle sprawia Hedlund.

13'

Uderzenie z dystansu Mensaha, bardziej na niedopuszczenie do kontry niż by realnie zagrozić Kuciakowi.

11'

Pierwsza próba centry do Wilczka. Na razie za mocna.

10'

Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale zagrożenia nie było.

9'

Bardzo dobra gra Lechii w tym fragmencie. Świetny pressing, z którym Duńczycy sobie nie radzą.

8'

Paixao padł w szesnastce, ale arbiter nakazuje mu wstać. Nie ma mowy o rzucie karnym.

7'

Niemrawy i niecelny strzał Kaisera.

6'

Strata Duńczyków we własnym polu karnym, Haraslin przejął piłkę, ale przed bramką nie było żadnego z jego kolegów.

4'

To Broendby musi tutaj strzelić co najmniej jednego gola, by awansować. Lechia może czekać na to, co zrobi rywal, ale od pierwszych minut widać, że nie zamierza murować dostępu do własnego pola karnego

1'

Już przechwyt i próba kontry Lechii. Za mocne podanie Mladenovicia.

1'

Grają! Od środka zaczęli gospodarze.

19:30

Kapitanem duńskiej drużyny jest Polak Kamil Wilczek, a kapitanem Lechii jest Portugalczyk Flavio Paixao.

19:28

Piłkarze są już na murawie.

19:14

W ekipie gospodarzy "straszyć" będzie napastnik reprezentacji Polski Kamil Wilczek, który w weekend w spotkaniu ligowym zdobył dwa gole.

19:13

Znamy już składy na to spotkanie. W środku pola brakuje Jarosława Kubickiego, a w jego miejsce zobaczymy młodzieżowca, ale już ogranego Tomasza Makowskiego.