Awans Arsenalu do 1/8 finału, Napoli sensacyjnie żegna się z Ligą Europy

25.02.2021 21:17
Arsenal

Arsenal pokonał Benfikę 3:2 w 1/16 finału Ligi Europy. Dzięki temu awansował do kolejnej rundy. W pierwszym meczu w Lizbonie było 1:1. Sensacyjnie z rozgrywkami pożegnało się Napoli, które w dwumeczu okazało się słabsze od Granady.

Arsenal przystępował do starcia z Benfiką w roli faworyta. Mecz rozpoczął bardzo dobrze, bowiem już w 21. minucie objął prowadzenie po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Diogo Goncalves.

Po zmianie stron do siatki znów trafiła Benfica. Na prowadzenie portugalską drużynę wyprowadził Rafa Silva. W tym momencie Kanonierzy potrzebowali do awansu dwóch bramek.

Gola na 2:2 zdobyli już w 67. minucie. Bramkę zdobył Kieran Tierney. Zwycięstwo i awans do 1/8 finału na trzy minuty przed końcem meczu zapewnił im Aubameyang.

Liga Europy: Napoli odpadło w 1/16 finału z Granadą

Już w 1/16 finału z Ligą Europy pożegnało się Napoli. Klub ze stolicy Kampanii w pierwszym meczu z Granadą niespodziewanie przegrał na wyjeździe 0:2 i w rewanżu musiał odrabiać straty. Rozpoczął bardzo dobrze, bo w 3. minucie gola zdobył Piotr Zieliński.

Odpowiedź rywali przyszła już w 25. minucie. Do wyrównania doprowadził Angel Montoro. W tej chwili Napoli potrzebowało do awansu aż trzech bramek, a zdobyło tylko jedną - w 59. minucie trafił Fabian.

W czwartek awans do 1/8 finału, oprócz Arsenalu i Granady, zapewniły sobie też Ajax Amsterdam, Molde, Rangers FC, Szachtar Donieck i Villarreal.