Arkadiusz Milik może zagrać w Lidze Europy. Polak coraz bliżej powrotu

29.09.2021 12:04
Arkadiusz Milik może zagrać w meczu OM - Galatasaray w Lidze Europy

Arkadiusz Milik będzie gotowy do gry na spotkanie 2. kolejki Ligi Europy z Galatasaray Stambuł - przekonuje "L'Equipe". Polski napastnik po raz ostatni pojawił się na boisku 23 maja w zremisowanym meczu z Metz meczu wieńczącym sezonie 2020/2021 w Ligue 1.

• Arkadiusz Milik może znaleźć się w kadrze meczowej na mecz Ligi Europy Olympique Marsylia - Galatasaray Stambuł
  • Polak ostatni raz pojawił na boisku 23 maja
  • Przed kontuzję lewego kolana stracił m.in. Euro 2020 (2021)

Arkadiusz Milik znalazł się w gronie piłkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2020 (2021), ale do Warszawy przyjechał z kontuzją lewego kolana. Początkowo z obozu kadry, w tym od lekarza Jacka Jaroszewskiego, płynęły pozytywne informacje, a przerwa w treningach miała nie być dłuższa niż dwa tygodnie. Niestety rzeczywistość okazała się bardziej brutalna - finalnie uraz wykluczył napastnika OM z wyjazdu na mistrzostwa Europy.

"Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020" - napisano później w komunikacie PZPN. W jego miejsce Paulo Sousa nie powołał innego gracza.

Arkadiusz Milik zagra w meczu OM - Galatasaray w LE?

Przez kontuzję 27-latek stracił także początek sezonu 2021/2022. Pod jego nieobecność Marsylia spisywała się bardzo dobrze, aktualnie zajmuje 3. miejsce i dopiero w miniony weekend poniosła pierwszą porażkę w sezonie z Lens. Jednego z goli zdobył Przemysław Frankowski.

Już przed tym starciem opiekun Marsylii Jorge Sampaoli zapowiadał, że Milik jest gotowy do gry, ale będzie wprowadzany ostrożnie. "L'Equipe" przekonuje, że Polak doczeka się wreszcie swojego powrotu i znajdzie się w kadrze meczowej na czwartkowe spotkanie Ligi Europy z Galatasaray Stambuł. Oczywiście nie oznacza to gry, ale najpewniej otrzyma od trenera kilka minut.

W pierwszej kolejce LE Olympique Marsylia zremisowała z Lokomotiwem Moskwa 1:1. Turcy z kolei pokonali Lazio Rzym 1:0.