Chłopiec cisnął piłką w gracza Romy. Co go tak rozwścieczyło?

09.04.2021 11:23
Chłopiec cisną piłką w zawodnika Romy

Riccardo Calafiori stał się ofiarą... chłopca do podawania piłek. Nastolatek postanowił wymierzyć sprawiedliwość zawodnikowi Romy, który celowo przedłużał grę w końcówce spotkania z Ajaxem Amsterdam, i cisną w niego futbolówką. Wszystko nagrały kamery.

• Riccardo Calafiori został trafiony futbolówką przez chłopca do podawania piłek
  • Chłopiec nie wytrzymał, widząc, jak zawodnik Romy gra na czas w końcówce spotkania z Ajaxem
  • Holendrzy przegrali na własnym stadionie 1:2 i oddalili się od półfinału Ligi Europy

Riccardo Calafiori pojawił się na murawie w pierwszej połowie w miejsce kontuzjowanego Leonardo Spinazzoli. Roma wygrała wyjazdowy mecz 1/4 finału Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam 2:1, a decydującego gola zdobył w 87. minucie Roger Ibanez. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale zabrakło im czasu, m.in. przez takie "chwyty" 19-latka z Rzymu.

Lewy obrońca "Giallorossich" w 93. minucie miał wykonać wrzut z autu, ale wcześniej celowo upuścił futbolówkę i odrzucił ją na kilka metrów, by zyskać dodatkowe sekundy. Widząc takie zachowanie, chłopiec do podawania piłek nie wytrzymał i z całej siły cisną jedną z nich w gracza gości. Ten początkowo chciał upaść, ale szybko się zreflektował i podszedł wyjaśnić nieporozumieniem z nastolatkiem.

Spięcie Calafioriego z chłopcem do podawania piłek [WIDEO]

Za przedłużanie Calafiori został ukarany żółtą kartką. Po meczu mówił, że rozumie zachowanie chłopca do podawania piłek.

- Sytuacja z chłopcem? Nie powiem, że go szanuję, ale rozumiem. Sam pewnie bym się zirytował, gdybym zobaczył, że mój przeciwnik w takiej sytuacji marnuje czas - mówił przed kamerami Sky Sports Italia.

Internauci, co zaskakujące, są podzieleni w ocenie tego zdarzenia. Jedni bronią chłopca do podawania piłek i krytykują Calafioriego, inni uważają, że - jak sama funkcja wskazuje - zadaniem takiej osoby jest "podawanie piłek", a nie "wymierzanie sprawiedliwości" piłkarzom rywali.

Rewanż w meczu Ajax - Roma odbędzie się 15 kwietnia w Rzymie.