LE: Znakomite widowisko w Lyonie, remis Manchesteru United

09.03.2017 23:10

W najciekawszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Olympique Lyon bez Macieja Rybusa pokonał na własnym stadionie AS Romę 4:2. Dużo działo się w belgijskiej konfrontacji Gent z Genk. Rewanże za tydzień.

Lyon - Roma fot. PAP/EPA

We włoskiej ekipie całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny, który nominalnie, w Serie A, jest pierwszym bramkarzem "Giallorossich". Rybusa nie było w kadrze meczowej Lyonu.

Po pierwszej połowie Roma prowadziła 1:2, ale w drugiej części całkowicie oddała pola gry przeciwnikom i straciła aż trzy gole. Zwycięstwo przepięknym strzałem z dystansu w samo okienko przypieczętował Lacazette.

Aż siedem goli padło w Gandawie, gdzie miejscowe Genk przegrało z innym belgijskim klubem, Genk 2:5. Po 45 minutach przyjezdni prowadzili 1:4, ale po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Najpierw gola zdobył Coulibaly, a po chwili na 3:4 mógł trafić Perbet, ale nie wykorzstał karnego. Wynik w 72. minucie ustalił Samata. Gent kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Andersona Esiti.

W mroźnym Rostowie Manchester United zremisował z miejscową drużyną 1:1. Porażkę poniósł rywal Legii Warszawa z 1/16 finału Ajax Amsterdam, który uległ FC Kopenhaga 2:1. Bardzo słaby mecz w barwach Anderlechtu rozegrał Łukasz Teodorczyk, ale jego ekipa wygrała z APOELEM-em Nikozja 1:0 po trafieniu Nicolae Stanciu. W starciu niemiecko-niemieckim padł remis 1:1.

Rewanże zaplanowano na 16 marca.

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Europy:

APOEL Nikozja - Anderlecht Bruksela 0:1 (Stanciu 29.)
FC Kopenhaga - Ajax Amsterdam 2:1 (Falk 1., Cornelius 60. - Dolberg 32.)
FK Rostów - Manchester United 1:1 (Bucharow 53. - Mchitarjan 35.)
Celta Vigo - FK Krasnodar 2:1 (Wass 50., Beauvue 90. - Claesson 56.)
Gent - Genk 2:5 (Kalu 27., Coulibaly 61. - Malinovsky 21., Colley 33., Samata 41. 72/, Uronen 45.)
Olympique Lyon - AS Roma 4:2 (Diakhaby 8., Tolisso 47., Fekir 74., Lacazette 90.+2 - Salah 20., Fazio 33.)
Olympiacos Pireus - Besiktas Stambuł 1:1 (Cambiasso 36. - Aboubakar 53.)
Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Moenchengladbach 1:1 (Burgstaller 25. - Hofmann 15.)