LE: Gol Zielińskiego nie pomógł, honorowe pożegnanie Napoli

22.02.2018 21:07

Napoli po golach Piotra Zielińskiego i Lorenzo Insigne pokonało RB Lipsk 2:0, ale to nie wystarczyło do odrobienia strat i wyeliminowania niemieckiej drużyny z Ligi Europy. Na 1/16 finału udział w tych rozgrywkach zakończyły też m.in. Nice, Villarreal i Celtic Glasgow.

Lipsk - Napoli fot. PAP/EPA

Przed tygodniem "Azzurri" przegrali z wicemistrzem Niemiec 3:1 i aby cieszyć się z awansu, musieli ograć rywali na ich terenie 3:0, 4:2 lub wyżej. Było blisko, ale zabrakło jednak tej jednej bramki.

Prowadzenie Włochom dał Piotr Zieliński, a w końcówce na 2:0 podwyższył Lorenzo Insigne. Niemcy mądrze się bronili i finalnie dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Lepiej spisały się inne ekipy z Polakami w składzie - Lokomotiw Moskwa wyeliminował Nice (90 minut Macieja Rybusa), a Dynamo Kijów uporało się z AEK Ateny (90 minut Tomasza Kędziory).

Do dalszych gier awansowały m.in. Atletico Madryt, Olympique Lyon oraz Zenit Sankt Petersburg.