Liga Europy: Zwycięstwa i awans Napoli i Arsenalu

21.02.2019 21:16

Napoli pokonało u siebie FC Zurich 2:0 i wywalczyło awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Piotr Zieliński grał w ekipie gospodarzy do 66. minuty, a Arkadiusz Milik - od 77. minuty. Przed tygodniem włoski zespół zwyciężył 3:1. Dalej zagra też m.in. Arsenal Londyn.

Arsenal Londyn fot. PAP/EPA

Napoli pokonało Zurych 2:0. Bramki dla ekipy z Neapolu zdobyli w rewanżu Simone Verdi oraz Algierczyk Adam Ounas.

Liga Europy: Awans Arsenalu

W zakończonych dotychczas meczach awans wywalczyły drużyny, które były rozstawione w losowaniu i rewanże grały na swoich stadionach - oprócz Napoli również Arsenal (odrobił jednobramkową stratę i pokonał u siebie BATE Borysów 3:0), FC Salzburg, Eintracht Frankfurt, Zenit Sankt Petersburg, Valencia, Villarreal oraz Dinamo Zagrzeb.

Chorwacki zespół, bez borykającego się z kontuzją Damiana Kądziora, wygrał u siebie z Viktorią Pilzno 3:0. W ubiegłym tygodniu przegrał w Czechach, ale tylko 1:2.

W środę, jako pierwsza, awansowała Sevilla - 1:0 i w rewanżu 2:0 z Lazio Rzym.

Pozostałe spotkania rozpoczęły się w czwartek o godz. 21.

Dynamo Kijów Tomasza Kędziory, po wyjazdowym remisie 2:2, podejmuje u siebie Olympiakos Pireus, a KRC Genk Jakuba Piotrowskiego gra ze Slavią Praga, z którą na wyjeździe zremisował 0:0.

W 1/16 finału grają zwycięzcy oraz wicemistrzowie 12 grup Ligi Europejskiej, a także drużyny z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek.

Finał obecnej edycji Ligi Europejskiej zaplanowano na 29 maja w Baku.