Liga Europy: Milan przegrał z Betisem, skromne zwycięstwo Arsenalu

25.10.2018 21:00

AC Milan przegrał u siebie z Betisem 1:2 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Skromne zwycięstwo odniósł Arsenal, który wygrał na wyjeździe ze Sportingiem 1:0.

Milan - Betis fot. PAP/EPA

Spotkanie Milan - Betis zapowiadane było jako jedno z ciekawszych tej kolejki. Faworytem byli "Rossoneri", jednak już po pierwszej połowie przegrywali 0:1 po golu Antonio Sanabrii. Po zmianie stron podwyższył Giovani Lo Celso i gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Odpowiedzieli tylko jednym trafieniem - Patrick Cutrone zdobył gola w 83. minucie.

Dzięki tej wygranej Betis przesunął się pozycję lidera grupy F, Milan zajmuje drugie miejsce.

W innym bardzo ciekawym meczu tej kolejki Arsenal pokonał Sporting 1:0 po bramce Danny'ego Welbecka. Dla "Kanonierów" było to trzecie zwycięstwo w trzecim meczu fazy grupowej.

Niespodziewanej porazki doznał Bayer Leverkusen, który przegrał 2:3 z FC Zurych. Sporo bramek padło też w meczu Anderlecht - Fenerbahce. To spotkanie zakończyło się remisem 2:2.