Liga Europy: Awantura i dwie czerwone kartki, Manchester zagra w finale z Ajaksem

Andreas Nicolaides
11.05.2017 22:59
Manchester United

Manchester United awansował do finału Ligi Europy. W półfinale pokonał w dwumeczu z Celtę Vigo 2:1. W końcówce rewanżowego starcia w Manchesterze doszło do awantury, dwóch zawodników wyleciało z boiska za czerwone kartki. Finałowym rywalem ekipy Jose Mourinho będzie Ajax Amsterdam.

Przed tygodniem United wygrali w Vigo 1:0 po bramce Marcusa Rashforda. W rewanżu także trafili do siatki rywala. Strzałem głową w 17. minucie pokonał bramkarza Marouane Fellaini. Pod koniec spotkania do wyrównania doprowadził - także po uderzeniu głową - Facundo Roncaglia. W tym momencie Celta potrzebowała tylko jednego gola do awansu. Doskonałą okazję do jego zdobycia miała w ostatniej akcji meczu, do pustej bramki z kilku metrów nie trafił jednak John Guidetti.

W 88. minucie na boisku doszło do awantury, w wyniku której z boiska usunięci zostali Eric Bailly (Manchester United) i strzelec gola - Facundo Roncaglia (Celta).

Całą sytuację zobaczyć możecie w WIDEO poniżej:

Manchester United w finale zagra z Ajaksem Amsterdam, który w dwumeczu (5:4) okazał się lepszy od Lyonu. W pierwszym spotkaniu w Amsterdamie gospodarze zwyciężyli 4:1. W rewanżu Ajax wyszedł na prowadzenie po golu Kaspera Dolberga. Tuż przed przerwą dwa gole w odstępie minuty zdobył jednak Alexandre Lacazette. Po zmianie stron Lyon dołożył jeszcze jedno trafienie za sprawą Rachida Ghezzala. Mimo kilku kolejnych szans i gry w przewadze (czerwona kartka dla Nicka Viergeve w 84. minucie) Francuzom nie udało się doprowadzić do dogrywki.

Finał Ligi Europy Manchester United - Ajax Amsterdam odbędzie się 24 maja.