Koniec przygody Legii Warszawa z Ligą Europy. Ajax znów za mocny

23.02.2017 20:25

Legia Warszawa zakończyła swoją przygodę z europejskimi pucharami. Mistrzowie Polski przegrali w Amsterdamie z Ajaxem 0:1 i odpadli z Ligi Europy. Zobaczcie, jak relacjonowaliśmy to spotkanie.

Ajax - Legia fot. PAP/EPA
20:52

W dwumeczu zdecydowała jedna bramka autorstwa Viergevera. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

20:52

90.+4 min. KONIEC! Legia odpada z Ligi Europy.

20:50

90.+3 min. Niecelny "szczupak" Necida.

20:50

90.+3 min. Zablokowane strzały Moulina. Ajax zmarnował kontrę czterech na jednego.

20:49

90.+2 min. Korner dla Legii. To może być ostatnia szansa.

20:47

90 min. Arbiter doliczył 4 minuty. Ale przy piłce Ajax...

20:47

90 min. Ostatnia nadzieja. Legia stara się, próbuje, ale brakuje już sił i dokładności.

20:44

87 min. Faul Pazdana. Legia ma coraz mniej czasu, by zdobyć jednego gola i awansować do 1/8 finału LE.

20:43

86 min. Kartka dla Veltmana. On też nie zagra w kolejnym meczu.

20:42

85 min. Kucharczyk padł w polu karnym. Sędzia niewzruszony.

20:41

85 min. Chyba wie, co pisze...

20:40

84 min. Moulin fauluje Younesa.

20:39

81 min. Jest też ostatnia roszada w Legii - Chukwu wchodzi w miejsce Kopczyńskiego. Magiera stawia wszystko na jedną kartę, teraz nie ma już czego bronić.

20:38

81 min. Pierwsza zmiana w Ajaxie - Nouri za Dolberga.

20:38

80 min. Potężne uderzenie Ziyecha. Piłka odbita od Necida. Za chwilę kolejny strzał (Schoene), tym razem niecelny.

20:37

80 min. Świetna interwencja Pazdana. Gdyby nie trafił, Dolberg znalazłby się 5 m przed bramka Malarza.

20:36

79 min. Teraz to Traore był bliski powodzenia. Nie dokręcił jednak piłki i ta minęła prawy słupek bramki Malarza.

20:34

77 min. Dobrze teraz gra Legia. Kolejny celny strzał Kazaiszwiliego, Onana na posterunku.

20:33

76 min. Blisko Dąbrowski! Celny strzał, ale też dobra interwencja Onany.

20:32

75 min. Taktyczny faul Traore na Kucharczyku. Żółta kartka.

20:30

73 min. Zmiana w Legii - Necid wchodzi za Guilherme.

20:29

71 min. Żółta kartka dla Sancheza. Kolumbijczyk nie zagra w kolejnym meczu Ligi Europy.

20:28

71 min. Ładna próba zagrania Traore do Dolberga. Duńczyk źle przyjął piłkę i zanotował stratę.

20:24

67 min. Dolberg bliski gola. Wytrącił go z równowagi Hlousek, a potem Malarz udanie interweniował.

20:23

66 min. Celne uderzenie Traore, ale za lekkie i wprost w Malarza.

20:20

63 min. Dobre dośrodkowanie Hlouska, ale Guilherme nie doskoczył do piłki.

20:17

60 min. Odważniej teraz Legia, ale to zrozumiałe. Przyjezdni muszą zdobyć gola, by zachować szansę na awans.

20:16

59 min. Dąbrowski zderzył się z Onaną przy próbie dojścia do dośrodkowania.

20:14

57 min. Pierwsza zmiana w Legii - Jodłowiec schodzi, na murawie pojawia się Moulin. To pierwszy mecz Belga po kontuzji.

20:14

57 min. Bardzo dobry blok Dąbrowskiego po uderzeniu Dolberga.

20:13

56 min. Celny, ale zbyt lekki i mało precyzyjny strzał Kazaiszwiliego.

20:12

55 min. Tak padł gol dla Ajaxu.

20:10

52 min. Ajax z animuszem rozpoczął tę część gry. Gol ich uskrzydlił i szybko chcą strzelił drugą bramkę.

20:09

51 min. Gospodarze wychodzili 3 na 1, a mimo to nie stworzyli zagrożenia. Dobra interwencja Pazdana.

20:07

50 min. To oznacza, że w tym dwumeczu nie będzie dogrywki. Legia potrzebuje gola - remis 1:1 daje mistrzom Polski awans.

20:06

49 min. GOL dla Ajaxu. Do siatki trafia Viergever, ten, który strzelił jednego z goli także dwa lata temu.

20:03

46 min. Kucharczyk leży na murawie. Został trafiony piłką w twarz.

20:02

46 min. Obie drużyny bez zmian.

20:01

Wracamy na drugą połowę.

19:46

45 min. KONIEC pierwszej połowy. Sędzia doliczył tylko... 15 sekund. Wracamy za ok. kwadrans.

19:46

45 min. Traore doszedł do strzału, ale nie skierował piłki w światło bramki.

19:43

42 min. Złe rozegranie rzutu wolnego. Niecelne podanie do Pazdana.

19:42

41 min. Świetna kontra Legii! Kucharczyk zagrał do Ofoe, a ten w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę gospodarzy.

19:40

40 min. Przeciągnięte dośrodkowanie Ziyecha.

19:39

39 min. Kolejny rzut rożny dla Ajaxu. Ofensywny faul Sancheza i piłka dla Legii.

19:37

36 min. Klaasenn doszedł do strzału na wprost bramki, ale piłka poleciała wysoko na poprzeczką.

19:36

36 min. Broź ma duże pretensje do Younesa. Ostra wymiana zdań między zawodnikami.

19:35

35 min. Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Odjidji Ofoe. Od bramki rozpocznie Onana.

19:35

34 min. Legioniści niestety znów nie oddali celnego strzału.

19:34

34 min. Bardzo sprytnie zachował się Ofoe. Zaciekle walczył z Sanchezem i wywalczył rzut wolny.

19:33

33 min. Kolejny nieudany drybling Guilherme.

19:32

32 min. Strzał Klaassena z ostrego kąta trafia w boczną siatkę.

19:32

30 min. Nie jest to na razie wielki spektakl. Ajax próbuje strzałów z dystansu, Legia kontr. Bezskutecznie.

19:29

29 min. Kolejny niewykorzystany korner Ajaxu.

19:26

26 min. Kucharczyk na spalonym. Podanie Odjidji Ofoe i tak było za mocne.

19:25

25 min. Legioniści próbują się "odgryźć" rywalom. Tym razem zbyt mocne podanie Ofoe do Kazaiszwiliego.

19:25

24 min. Świetny przechwyt Pazdana, dobre podanie do Kucharczyka, jednak uprzedził go Onana, który wyszedł daleko przed pole karne.

19:24

23 min. Mądrze zachował się Hlousek. Pozwolił się sfaulować Klaassenowi.

19:23

22 min. Coraz groźniejsze akcje Ajaxu. Younes zagrywał wzdłuż pola bramkowego, ale nie dopadł do piłki żaden z jego kolegów.

19:22

22 min. Za długie podanie do Kucharczyka. Piłka znów pod nogami graczy Ajaxu.

19:21

21 min. Niecelny strzał Traore. Chwila wytchnienia dla Legii.

19:21

20 min. Słupek po strzale Ziyecha! Do dobitki nie zdążył Dolberg, ale jest jeszcze korner dla gospodarzy.

19:19

19 min. Legioniści na razie grają zbyt indywidualnie. Teraz Kazaiszwili się nie popisał.

19:17

17 min. Fatalne uderzenie Ziyecha. Malarz nie musiał interweniować.

19:16

16 min. Traore wymusił faul przed linią pola karnego.

19:15

14 min. Groźna akcja Traore zakończona uderzeniem. Na szczęście czujnie zachował się Jodłowiec.

19:14

13 min. Podobnie zachował się Ofoe. On jednak został nabity i od bramki rozpoczyna golkiper Ajaxu.

19:13

12 min. Guilherme próbował indywidualną akcją rozerwać szyki obronne rywali, ale wypadł z piłką poza linię końcową.

19:12

11 min. Przed spotkanie Ajax był bardzo pewny swego. Wygląda na to, że chce ten dwumecz wygrać "na stojąco". Legioniści na razie uważni, z nieśmiałymi atakami.

19:10

10 min. Na razie tempo gry - w co może trudno uwierzyć - jeszcze wolniejsze jak w Warszawie.

19:09

9 min. Zablokowany strzał Younesa. Wcześniej z dobrej strony pokazał się Dolberg, który rozprowadził tę akcję.

19:08

8 min. Nieudany strzał z dystansu Jodłowca. Piłka trafiła pod nogi Kucharczyka, a ten był na spalonym.

19:08

7 min. Guilherme bardzo długo holował piłkę, nie było ruchu z przodu.

19:06

6 min. Niezła akcja gości, ale Kucharczyk nie oddał strzału. Za chwilę futbolówkę stracił Guilherme.

19:05

5 min. Próba kontry Legii, ale zbyt lekkie podanie Ofoe do Hlouska. Jest aut dla mistrzów Polski.

19:04

4 min. Dobry pressing Ajaxu w narożniku boiska. Kazaiszwili i Hlousek oddali piłkę rywalom.

19:03

3 min. Przed spotkaniem zakładano, że gospodarze szybko będą chcieli zdobyć gola i rzucą się na legionistów. Na razie niczego takiego nie obserwujemy.

19:01

1 min. Legia próbuje zaskoczyć Ajax. Podeszli wysoko, jak... Holendrzy w Warszawie.

18:59

Nastroje bojowe. Oby potwierdzili to na boisku. GRAMY!

18:56

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę hymn LE, losowanie i zaczynamy!

18:54

Tak stadion wygląda na kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem.

18:48

W ostatniej kolejce ligowej Legia przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:3, natomiast Ajax ograł na wyjeździe Vitesse Arnhem 1:0. Gola zdobył Davy Klaassen.

18:46

A w takim zestawieniu wystąpi Ajax. Do drużyny po kontuzji powraca Joel Veltman, który niedawno w meczu ligowym "wsławił się" niesportowym zachowaniem.

18:43

Rozgrzewka dobiega już końca. Początek spotkania za 15 minut.

18:29

Przy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis. To oznacza, że Ajax musi wygrać to spotkanie, aby wyeliminować Legię. Mistrzom Polski wystarczy bramkowy remis.

17:47

Witamy. Na relację zapraszany od 18:45, ale poznaliśmy już skład mistrzów Polski. Zobaczycie go TUTAJ.