Liga Europy: Drużyny z Londynu z awansem, znamy komplet półfinalistów

18.04.2019 23:17

Piłkarze Napoli - z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w podstawowym składzie - przegrali u siebie z Arsenalem 0:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy i odpadli. W półfinałach będą dwie drużyny z Londynu, bo awansowała też Chelsea.

Chelsea fot. PAP/EPA

Ekipa "The Blues" pokonała u siebie Slavię Praga 4:3. Do rewanżu przystępowała z jednobramkową zaliczką po zwycięstwie w Czechach (1:0), a w czwartek kibice zobaczyli grad bramek. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:1 po dwóch golach Pedro. Hiszpan miał udział także przy bramce Francuza Oliviera Giroud oraz samobójczym trafieniu Simona Delego.

Przed przerwą gola dla gości strzelił Tomas Soucek, ale po zmianie stron bramkarza Chelsea dwukrotnie pokonał Petr Sevcik.

Liga Europy: Napoli przegrało z Arsenalem i żegna się z rozgrywkami

Liga Europy. Valencia i Eintracht z awansem

W rywalizacji hiszpańskich drużyn Valencia okazała się zdecydowanie lepsza od Villarreal zwyciężając w rewanżu 2:0. Pierwszy mecz zespół z Walencji wygrał 3:1.

W czwartej parze Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:2 i odpadła z rozgrywek mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 4:2.

Półfinały - Eintracht z Chelsea i Arsenal kontra Valencia - rozegrane zostaną 2 i 9 maja, a finał - 29 maja w Baku.