LE: Szczęśliwy awans Anderlechtu, klęska Spurs i Violi

23.02.2017 23:36
Anderlecht

Anderlchet Bruksela, bez kontuzjowanego Łukasza Teodorczyka, rzutem na taśmę wyeliminował Zenit Sankt Petersburg i awansował do 1/8 finału Ligi Europy. W grze pozostają m.in. Roma, Olympique Lyon i Olympiacos, natomiast duże wpadki zanotowały ekipy Tottenhamu, Fiorentiny i Athleticu Bilbao.

Hiszpanie odpadli w konfrontacji z cypryjskim APOEL-em Nikozja, natomiast Anglicy nie sprostali belgijskiemu Gent.

Wielkie emocje były w Sankt Petersburgu, gdzie Zenit grał z Anderlechtem. W belgijskim zespole z powodu kontuzji zabrakło Łukasza Teodorczyka. Rosjanie, którzy tydzień temu przegrali na wyjeździe 0:2, u siebie prowadzili już 3:0, jednak w 90. minucie stracili bramkę i w konsekwencji odpadli z dalszej rywalizacji.

Nie mniej interesująco było we Florencji. Fiorentina prowadziła już 2:0 (3:0 w dwumeczu), a mimo to przegrała 2:4 z Borussią Moenchengladbach i odpadła z rozgrywek. Bohaterem Niemców został kapitan, Lars Stindl, który popisał się hat-trickiem.

Roma, z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, uległa u siebie Villarreal 0:1, ale wcześniej wygrała na wyjeździe aż 4:0.

Kanonadę urządził sobie Lyon, który wygrał u siebie 7:1, a w dwumeczu rozbił AZ Alkmaar aż... 11:2! Macieja Rybusa zabrakło na ławce rezerwowych francuskiej drużyny.

Do rozstrzygnięcia konfrontacji Szachtara Donieck z Celtą Vigo niezbędna była dogrywka. Obie ekipy wygrały na wyjeździe 1:0, a decydujący cios w dodatkowych 30 minutach zadali Hiszpanie i to oni awansowali do dalszych gier.

Do 1/8 finału awansowały m.in. Manchester United, Olympiacos Pireus, AS Roma i Besiktas Stambuł.