Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Atletico Madryt triumfatorem Ligi Europy!

16.05.2018 22:39

Atletico Madryt pokonało Olympique Marsylia 3:0 w finale Ligi Europy. Dwie bramki dla drużyny ze stolicy Hiszpanii strzelił Antoine Griezmann. Jedną dołożył Gabi.

Atletico Madryt fot. PAP/EPA

Marsylia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie w Lyonie. Już w 6. minucie Payet świetnie dograł w pole karne do Germaina, ale ten spudłował w dobrej sytuacji.

Finał Ligi Europy 2017/2018

Wszystko posypało się w 21. minucie, gdy na własnej połowie fatalnie przyjął piłkę Sarr. Ta trafiła do Griezmanna, który w sytuacji sam na sam pokonał Mandandę i Atletico prowadziło 1:0. Francuski napastnik po raz drugi trafił tuż po przerwie, gdy dostał dobre podanie od Koke i również w akcji jeden na jednego z bramkarzem okazał się górą - tym razem umieścił piłkę w siatce ładną podcinką.

Wcześniej - w trakcie pierwszej połowy - boisko z powodu kontuzji musiał opuścił lider Marsylii, Dimitri Payet.

Atletico Madryt - Olympique Marsylia wynik 3:0

W końcówce meczu Marsylia starała się o honorowego gola. Bliski był Mitroglu, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 89. minucie wynik ustalił Gabi.

Atletico wygrało z Marsylią 3:0 i zdobyło Ligę Europy 2017/2018.