Watzke: Dałbym za Lewandowskiego 100 milionów euro

Andreas Nicolaides
25.07.2018 14:10
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke zadeklarował, że jeśli dysponowałby odpowiednio dużymi funduszami, byłby w stanie zapłacić za pozyskanie Roberta Lewandowskiego 100 mln euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

30-letni Lewandowski, obecnie występujący w Bayernie Monachium, był zawodnikiem Borussii w latach 2010-2014. W jej barwach rozegrał 187 meczów i strzelił 103 bramki. Zdobył z nią dwukrotnie tytuł mistrza Niemiec i właśnie w Dortmundzie jego talent nabrał światowego wymiaru.

- Niestety transfer Lewandowskiego do Borussii nie jest możliwy do zrealizowania, ponieważ piłkarz nie chce tam wrócić, a jego obecny klub nie wyraża ochoty na rozstanie się z nim - powiedział Watzke w rozmowie opublikowanej w środę w czasopiśmie "Sport Bild".

Ile sportowcy zarabiają na Instagramie? Miliony za jeden post

- Obecnie w ataku Borussii jest wakat w ataku. Lewandowski doskonale zna drużynę, ligę i bez trudu odnalazłby się w nowej sytuacji - powiedział 59-letni Watzke.

Z drugiej strony Watzke zdaje sobie sprawę z bezcelowości inwestowania w piłkarza, który ma więcej niż trzydzieści lat dodając, bo takiego zawodnika nie sprzedałby potem innemu klubowi za satysfakcjonującą sumę.

RadioZET.pl/PAP/AN