Lewandowski żegna się z Ligą Mistrzów, Liverpool lepszy od Bayernu

13.03.2019 22:45

Liverpool wygrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był Sadio Mane, który zdobył dwie bramki.

Bayern - Liverpool fot. PAP/EPA

Zagłosuj

Czy Lewandowski będzie grać w Bayernie do końca kariery?

"The Reds" objęli prowadzenie w 26. minucie, kiedy to Sadio Mane przyjął piłkę na granicy pola karnego, obrócił się z nią, radząc sobie jednocześnie z Manuelem Neuerem i strzelił do bramki. Gospodarze wyrównali w 39. minucie. Serge Gnabry dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę do własnej bramki skierował Joel Matip. Gdyby on tego nie zrobił, do piłki dopadłby Lewandowski, który wbiegał tuż za rywalem.

Reprezentant Polski toczył zacięte boje z Virgilem van Dijkem. Holender nie dość, że dobrze radził z napastnikiem Bayernu, to w 69. minucie strzelił ważną bramkę w tym meczu, pokonując Neuera strzałem głową. Po tym golu mistrz Niemiec znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.

W 84. minucie podopieczni Juergena Kloppa dobili rywali. Mohamed Salah dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, a Mats Hummels nie upilnował Mane, który strzałem głową z bliskiej odległości trafił do bramki gospodarzy. Po tym golu kibice Bayernu zaczęli opuszczać swoje miejsca na Allianz Arena. Zdawali sobie sprawę, że Bayern nie będzie w stanie odrobić takich strat.

- Zabrakło nam podjęcia ryzyka w obu meczach. Na własnym boisku zagraliśmy zbyt asekuracyjnie i defensywnie. Czasami trzeba zaryzykować, a tego nam zabrakło. Nie funkcjonowało wiele rzeczy - powiedział Lewandowski na antenie Polsat Sport.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BAYERN - LIVERPOOL:

90. min.

Koniec! Bayern przegrał z Liverpoolem 1:3 i odpadł z Ligi Mistrzów. Anglicy grają dalej! Zasłużony awans!

90. min.

Wijnaldum jeszcze z dystansu, ale nad bramką.

90. min.

Jeszcze Coman zagrywa w pole karne, ale dobrze interweniuje Van Dijk.

88. min.

Bayern stara się atakować, ale do awansu potrzebuje w tym momencie aż trzech goli.

84. min.

Salah dośrodkowuje wprost na głowę Mane, a ten z bliska pokonuje Neuera!

84. min.

GOOOL!!! Liverpool prowadzi 3:1!

83. min.

Zmiana w ekipie Liverpoolu: Origi wchodzi w miejsce Firmino.

83. min.

Spróbował z daleka też Renato Sanchez, ale nie trafił w bramkę.

82. min.

Liverpool spokojnie rozgrywa teraz na połowie Bayernu.

80. min.

Firmino uderzył z daleka, ale wprost w Neuera.

78. min.

Zmiana w Bayernie: Renato Sanchez w miejsce Jamesa.

75. min.

Salah teraz wpada w pole karne, minął Rafinhe, ale w ostatniej chwili piłkę zabrał mu Sule.

72. min.

Coman dał teraz impuls do ataku. Wywalczył rzut rożny.

69. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Van Dijka, a ten wygrywa pojedynek główkowy z Hummelsem i nie daje szans Neuerowi.

69. min.

GOOOL!!! Liverpool znów na prowadzeniu!

65. min.

Thiago przerywa ładnie zapowiadający się kontratak Liverpoolu faulem. Żółta kartka.

64. min.

Zagrywa długą piłkę Hummels, ale za mocno. Alisson zacznie od bramki.

63. min.

Fauluje Matip Lewandowskiego. Jest żółta kartka dla obrońcy Liverpoolu.

61. min.

Zmiana w Bayernie: Coman wchodzi za Ribery'ego.

60. min.

Gnabry teraz na prawej stronie, płasko zagrywa w pole karne! Nie przeciął piłki Lewandowski! To mogła być bramka.

56. min.

Ruszył Bayern do kontrataku, ale Van Dijk faulował Lewandowskiego w środku pola.

52. min.

Ładna akcja Bayernu. Ribery na lewej stronie, wycofuje piłkę na 16. metr, ale tam nie ma żadnego z jego partnerów.

50. min.

Liverpool w kontrataku, Salah pędzi z piłką - strzela zza pola karnego! Broni z trudem Neuer.

48. min.

Fabinho w pole karne gospodarzy. Pewnie wychodzi z bramki Neuer.

46. min.

Mane sfaulował ostro Thiago w środku pola, ale uniknął żółtej kartki.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Bayern - Liverpool 1:1!

45. min.

Lewandowski wyszedł teraz sam na sam z Alissonem, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

44. min.

Rzut wolny dla Bayernu... Alaba strzela! Broni Alisson! Niezły był to strzał.

40. min.

Mamy 1:1, a więc wynik wciąż dający awans Liverpoolowi. Bayern potrzebuje do awansu jeszcze jednego gola.

39. min.

Dalekie zagranie na prawą stronę do Gnabry'ego, ten dośrodkował w pole karne, a tam piłkę do własnej bramki wpakował Matip.

39. min.

GOOOL! Bayern doprowadził do wyrównania!

38. min.

Posiadanie piłki zdecydowanie dla Bayernu. 64 - 36 proc.

37. min.

Ruszył z akcją Bayern, ale dośrodkowanie Jamesa za mocne. Od bramki wznowią goście.

34. min.

Mane teraz w pole karne do Robertsona, ten strzela z ostrego kąta! Broni Neuer.

29. min.

Lewandowski uderza zza pola karnego, ale piłka w rękach Alissona.

28. min.

To oznacza, że dziś na pewno nie będzie dogrywki. Bayern, aby awansować, musi ten mecz wygrać. Remis promuje Liverpool.

26. min.

Długie zagranie do Mane, ten przyjął, obrócić się z piłkę przed wychodzącym Neuerem i ładną podcinka umieścił piłkę w siatce.

26. min.

GOOOL!!! Liverpool prowadzi!!!

25. min.

Teraz Salah na wolne pole do Firmino, ten strzela z linii pola karnego! Obok! To była dobra akcja.

22. min.

Mane teraz na lewej stronie, zagrał w pole karne do Firmino, ale Brazylijczyk nie zrozumiał jego intencji. Piłka w rękach Neuera.

16. min.

Ruszył z piłką Milner, ale łatwo powstrzymał go Javi Martinez.

13. min.

Znów Henderson lezy na murawie. Tym razem będzie już zmiana. Fabinho w jego miejsce.

11. min.

Padł w polu karnym Lewandowski po starciu z Van Dijkiem. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

8. min.

Uderzył teraz zza pola karnego Thiago! Ale nad bramką.

6. min.

Henderson ucierpiał w starciu z Jamesem. Musi na chwilę opuścić boisko.

4. min.

Dużo walki w środku pola. Bayern stara się atakować, ale defensywa Liverpoolu póki co szczelna.

2. min.

Pierwsza akcja. Hummels w pole karne, ale pewnie łapie Alisson.

1. min.