Zamknij

Robert Lewandowski zabrał głos na gali Złotej Piłki. Zdradził, że nie wygra?

29.11.2021 20:41
Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski dotarł już wraz z żoną Anną do paryskiego Theatre du Chatelet, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia Złotej Piłki za rok 2021 i przed kamerami TVP udzielił krótkiej wypowiedzi. Czyżby przyznał, że nie zdobędzie głównej nagrody?

Gala wręczenia Złotej Piłki za rok 2021 rozpocznie się już o godzinie 20:30, w paryskim Theatre du Chatelet. Około godziny 19:41 na miejscu pojawił się już Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną. Para wzbudziła niemałe poruszenie wśród fanów przebywających w pobliżu. "Co za wejście!" - napisali na swoim Twitterze organizatorzy gali. Chwilę po tym, napastnik Bayernu Monachium udzielił krótkiego wywiadu Telewizji Polskiej.

- Jestem szczęśliwy i dumny z tego, że jestem tutaj, po tak trudnym czasie dla całego świata i nadal w trakcie pandemii. To coś nowego, bo nie jesteśmy na murawie, tylko tutaj, na gali - powiedział kapitan reprezentacji Polski tuż przed uroczystością.

Lewandowski zabrał głos na gali Złotej Piłki. Zdradził, że nie wygra?

Według nieoficjalnych doniesień prestiżowa nagroda po raz kolejny trafi w ręce Lionela Messiego. Na pytanie dziennikarza, czy "Lewy" słyszał te plotki, Polak odpowiedział nieco wymijająco:

- Każda nagroda jest niezwykła. Taki wieczór to specjalny dzień. Trzeba się tym po prostu cieszyć - oznajmił piłkarz, jakby sugerując, że nie zdobędzie dziś Złotej Piłki, ale... inną nagrodę. O co chodzi?

Organizatorzy gali Ballon d'Or kilka godzin przed jej rozpoczęciem poinformowali, że dzisiejszego wieczoru przyznają dwie nowe nagrody. Jedna ma zostać wręczona najlepszemu klubowi roku, zaś druga najlepszemu strzelcowi. W tym drugim przypadku wielkim faworytem będzie właśnie Lewandowski, który w 2021 roku zdeklasował konkurencję w liczbie zdobytych bramek. Polscy kibice obawiają się jednak, że nagroda dla najlepszego strzelca może być dla "Lewego" tylko na "pocieszenie", a Złota Piłka powędruje do Messiego.

Lewandowski był faworytem do zgarnięcia Złotej Piłki w 2020 roku

33-letni Polak był ogromnym faworytem do zdobycia tego wyróżnienia rok temu, jednak wówczas - ze względu na pandemię koronawirusa - zdecydowano, że nagroda nie zostanie w ogóle przyznana.

- Czy jestem zawiedziony z tego powodu, że ubiegłoroczny plebiscyt odwołano? Na pewno nie byłem z tego powodu szczęśliwy. To prawda, że miałem wówczas znakomity rok, ale w tym też mam się czym pochwalić. I jestem z tego dumny - zakończył Lewandowski.

Gala Złotej Piłki 2021: Relacja live i wyniki online Ballon d'Or

Zwycięzcę Złotej Piłki za rok 2021 poznamy jeszcze dzisiaj, po godzinie 22:00. Śledź relację live i wyniki online gali Złotej Piłki 2021 na żywo na sport.radiozet.pl!

RadioZET.pl