Zamknij

Lewandowski wygrał o włos. Znamy szczegółowe wyniki FIFA The Best 2022

17.01.2022 21:34
Robert Lewandowski
fot. VIPHOTO/East News

Robert Lewandowski został w poniedziałek wybrany przez FIFA najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku, pokonując tym samym słynnych Argentyńczyka Lionela Messiego oraz Egipcjanina Mohameda Salaha. Jak się okazało, Polak pokonał drugiego Messiego o włos.

Robert Lewandowski zwyciężył na gali FIFA The Best drugi rok z rzędu, chociaż tym razem nie zdeklasował konkurentów, tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Wówczas od każdej z czterech głosujących grup (selekcjonerów i kapitanów reprezentacji, dziennikarzy oraz kibiców) otrzymał maksymalną liczbę 13 punktów. To dało łącznie zawrotny wynik 52 "oczek".

Wówczas "Lewy" został pierwszym piłkarzem w historii plebiscytu FIFA, który otrzymał tyle głosów. Drugiego Portugalczyka Cristiano Ronaldo wyprzedził aż o 14 punktów, zaś trzeciego Argentyńczyka Lionela Messiego - o 17. W tym roku przewaga napastnika Bayernu Monachium była jednak minimalna.

Lewandowski wygrał o włos. Znamy szczegółowe wyniki FIFA The Best 2022

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska, kapitan biało-czerwonych otrzymał 48 "oczek", podczas gdy drugi Messi - 44. Trzeci Egipcjanin Mohamed Salah zebrał 39 punktów.

Odkąd w plebiscycie FIFA The Best obowiązuje aktualny system przeliczania głosów, czyli od edycji 2019, nie było laureata, który uzyskałby mniejszą przewagę. Dwa lata temu zwycięzca Messi zebrał 46, zaś Holender Virgil van Dijk 38 "oczek". Trzeci Ronaldo uzyskał wtedy 36 punktów.

FIFA-The-Best
fot.

Tegoroczne głosowanie pokazuje więc, jak zażarta była rywalizacja pomiędzy Polakiem a Argentyńczykiem. Przypomnijmy bowiem, że chociaż to Messi wygrał plebiscyt "France Football" i sięgnął po Złotą Piłkę, to jego przewaga również była niewielka.

RadioZET.pl