Zamknij

Lewandowski jednak ze Złotą Piłką? France Football próbuje naprawić błąd

30.11.2021 22:28
Robert Lewandowski
fot. DAVID RAMOS/AFP/East News

Redaktor naczelny France Football przyznał się, że w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki nie wskazał Lionela Messiego na pierwszym miejscu. Jednocześnie Pascal Ferre pozostawił nadzieje Robertowi Lewandowskiemu, zaznaczając, że kwestia Złotej Piłki za 2020 rok pozostaje otwarta.

Robert Lewandowski był o włos od zdobycia Złotej Piłki za 2021 rok. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w plebiscycie, ustępując jedynie Lionelowi Messiemu. Wybór Argentyńczyka wywołał duże kontrowersje wśród polskich kibiców i ekspertów. Po ogłoszeniu werdyktu rodzime media gracza PSG przeprosiły napastnika Bayernu.

Kiedy Messi sięgnął po siódmą Złotą Piłkę w karierze, w pierwszych słowach odniósł się do Lewandowskiego, przyznając, że gdyby plebiscyt odbyłby się w zeszłym roku, Polak zostałby triumfatorem. W rozmowie z serwisem watson.ch Pascal Ferre o ewentualną Złotą Piłkę dla Lewandowskiego za 2020 rok został zapytany redaktor naczelny "France Football".

- Czy Lewandowski zdobyłby Złotą Piłkę w zeszłym roku? Nie możemy mieć takiej pewności, bo wybory się nie odbyły. Jednak prawdę mówiąc, w zeszłym roku miałby wielkie szanse na odniesienie zwycięstwa - powiedział

Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok?

Jednocześnie Pascal Ferre dał nadzieję 33-latkowi, tłumacząc, że być może "France Football" podejmie decyzję o przyznaniu nagrody za poprzedni rok.

-  Uważam, że nie musimy spieszyć się z decyzją. Możemy się nad tym zastanowić, ale też równolegle powinniśmy szanować historię plebiscytu, który opiera się na głosowaniu - dodał.

Na sam koniec Ferre wyjawił, że w tegorocznym głosowaniu umieścił Lewandowskiego na pierwszym miejscu. - Pierwszeństwo przyznałem Lewandowskiemu, ale uważam, że Messi również zasłużył na Złotą Piłkę - zakończył.

RadioZET.pl