Zamknij

Legenda Barcelony odda Lewandowskiemu swoją Złotą Piłkę: Do cholery, dajcie mu ją!

04.11.2021 10:37
Robert Lewandowski
fot. Julian Finney - UEFA/Imago Sport and News/East News

Luis Suarez Miramontes uważa, że Robert Lewandowski zasłużył na zdobycie Złotej Piłki. Legendarny piłkarz Barcelony i Interu przyznał, że jeśli napastnik Bayernu nie otrzyma nagrody, to odda mu własne trofeum.

Robert Lewandowski był o krok od zdobycia Złotej Piłki w 2020 roku, ale wtedy "France Football" odwołało plebiscyt, tłumacząc się pandemią koronawirusa. W tym roku piłkarz Bayernu również znajduje się w gronie kandydatów, ale konkurencja mocno depcze Polakowi po piętach. Faworytami do nagrody są też Lionel Messi, który wspólnie z Argentyną triumfował w Copa America, a także Jorginho. Włoch razem z reprezentacją sięgnął po mistrzostwo Europy, a z Chelsea wygrał Ligę Mistrzów.

Jednak nie brakuje głosów, które opowiadają się za Robertem Lewandowskim. Po wypowiedzi Kevina de Bruyne, który jasno stwierdził, że 33-latek zasłużył na zdobycie Złotej Piłki, do Belga dołączyła ikona futbolu. Luis Suarez Miramontes, który w 1960 roku odebrał to trofeum, również zasugerował, że Lewandowski powinien zwyciężyć w plebiscycie.

Lewandowski dostanie Złotą Piłkę?

- Do cholery! Dajcie Lewandowskiemu Złotą Piłkę! A jeśli nie, to ja z przyjemnością oddam mu swoją - powiedział w Radio Cadena SER w programie "Carrusel Deportivo".

Suarez Miramontes jest uważany za jednego z najlepszych hiszpańskich graczy w historii. Legendarny piłkarz FC Barcelony z Dumą Katalonii dwukrotnie świętował mistrzostwo i Puchar Hiszpanii. Po przejściu do Interu Mediolan miał więcej okazji do celebrowania sukcesów, trzykrotnie zdobywając mistrzostwo Włoch i dwukrotnie Puchar Europy.

Znamy listę nominowanych do Złotej Piłki. Kto może zagrozić Lewandowskiemu?

Gala Złotej Piłki odbędzie się 29 listopada. Wówczas poznamy pełne wyniki oraz laureata nagrody za 2021 rok.

RadioZET.pl