Zamknij
Robert Lewandowski
  • Aleja Gwiazd na PGE Narodowym (1)
  • Aleja Gwiazd na PGE Narodowym (4)
  • Aleja Gwiazd na PGE Narodowym (5)
  • 6 Zobacz
fot. PAP

Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jerzy Dudek w środę odsłonili swoje pamiątkowe tablice w Alei Gwiazd na PGE Narodowym. Cała trójką dołączyła do wcześniej wyróżnionych, m.in. Zbigniewa Bońka i Kazimierza Deyny.

Robert Lewandowski jest rekordzistą pod względem liczby zdobytych goli w reprezentacji Polski (76), a swój dorobek będzie miał okazję wyśrubować w najbliższych meczach Ligi Narodów z Holandią i Walią. Rozegrał też najwięcej meczów w koszulce z Orłem na piersi - 132. Nic dziwnego, że już teraz odsłonił swoją tablicę w Alei Gwiazd, jako jedyny z czynnych zawodników w kadrze.

- Jestem dumny, że mogłem się znaleźć w Alei Gwiazd obok tak wybitnych postaci, przy tak wspaniałym stadionie. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze trochę meczów, bramek i zwycięstw naszej reprezentacji na tym obiekcie - powiedział napastnik Barcelony.

Aleja Gwiazd z Piszczkiem i Dudkiem

Wraz z "Lewym" wyróżniono Łukasza Piszczka i Jerzego Dudka. - To dla mnie ogromny zaszczyt. Dalej trzymamy kciuki za polską reprezentację, aby wygrywała jak najwięcej meczów - podkreślił pierwszy z nich. - Ten obiekt jest dla wielu piłkarzy inspiracją. Kilka kolejnych nazwisk, które się tu pojawią, będą wzorem dla następnych pokoleń - wtórował mu były bramkarz Liverpoolu czy Realu Madryt.

Czwartą z tablic poświęcono PGE Narodowemu. Arena zbudowana z myślą o Euro 2012 w tym roku obchodzi 10. rocznicę powstania.

Aleja sytuowana jest w pobliżu pomnika trenera Kazimierza Górskiego. Swoje gwiazdy mają tu już m.in. Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna, Włodzimierz Lubański i Jan Tomaszewski.

RadioZET.pl/PAP