Lewandowscy krytykowani za obchodzenie Halloween: "To szatańskie święto"

31.10.2019 10:07
Lewandowscy krytykowani za obchodzenie Halloween
fot. Instagram/RL9

Robert i Anna Lewandowscy opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia w strojach na Halloween. Efektowne przebrania wielu kibicom przypadły do gustu, ale znalazło się też szerokie grono internautów, którzy skrytykowali parę za obchodzenie "szatańskiego" święta.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Halloween popularne jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w krajach Europy Zachodniej, gł. w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków także w Polsce. Ze względu na pogańską genezę zabawa krytykowana jest jednak przez kościół katolicki oraz obrońców moralności. Przekonali się o tym również Robert i Anna Lewandowscy, którzy w środę opublikowali zdjęcia w przebraniach z kinowego hitu "Joker". Napastnik Bayernu Monachium wcielił się w tytułową postać, natomiast jego żona w Harley Quinn.

Halloween 2019: Lewandowscy krytykowani

Efektowne stroje przypadły do gustu tylko części kibiców. Znalazło się też liczne grono internautów, które skrytykowało małżeństwo za branie udziału w tej maskaradzie.

"W Polsce obchodzi się święto zmarłych [święto Wszystkich Świętych 1 listopada i dzień zmarłych 2 listopada - przyp. red], a nie halloween. Skoro dajecie przykład wielu ludziom w sporcie i zdrowiu pokażcie też, że jako Polacy warto obchodzić regionalne tradycje, a nie zachodnie przebieranki" - napisała jedna z internautek, której wpis doczekał się ponad dwóch tysięcy polubień.

"W sumie to mega słabe, że z jednej strony promuje Pan akcję »Nie wstydzę się Jezusa«, a z drugiej Halloween. Dwie sprzeczności", "Co w tym cudownego? Szanuję za grę, karierę. Ale mamy swoje święta, bez szatana", Jako osoba publiczna i deklarujący się wierzący nie przystoi robienie z siebie klauna panie Robercie" - to tylko niektóre, te bardziej popularne wpisy pod zdjęciami pary.

Część fanów broniła Lewandowskich twierdząc, że chrześcijaństwo i Halloween nie muszą się wykluczać. Dla nich to tylko kolejny pretekst do zabawy, pokazania dystansu do siebie, bez związku z religią i wiarą.

RadioZET.pl