Levante - Real: Kontrowersyjny karny uratował "Królewskich" [WIDEO]

25.02.2019 10:16

W meczu 25. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Levante 2:1. Oba gole dla "Królewskich" padły po rzutach karnych, ale szczególnie ta druga jedenastka pozostawiła spory niesmak i kontrowersje, których tak do końca nie wyjaśniły nawet powtórki.

Kontrowersyjny karny uratował Real w meczu z Levante fot. JOSE JORDAN/AFP/East News

Real Madryt wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką. Zawodnik Levante tłumaczył, że osłaniał twarz, ale sędzia po wideoweryfikacji podtrzymał swoją decyzję. Jedenastkę na gola zamienił Karim Benzema.

Levante - Real: Casemiro symulował?

Gospodarze wyrównali w 60. minucie za sprawą Rogera Martiego, ale finalnie to Real Madryt cieszył się z trzech punktów. W 78. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Gareth Bale.

Tej sytuacji towarzyszyły jednak kontrowersje. Zdaniem sędziego oraz arbitrów VAR, Casemiro został kopnięty przez Cheicka Doukoure, chociaż obraz z wielu kamer zdaje się świadczyć o symulowaniu przez Brazylijczyka.

La Liga: Sytuacja Realu w tabeli

Po 25 kolejkach Real Madryt zajmuje 3. miejsce ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącej Barcelony oraz dwóch do lokalnego rywala Atletico.