Leonardo Bonucci wraca do domu. Kibice Juventusu podzieleni

Krzysztof Sobczak
03.08.2018 17:40
Leonardo Bonucci wraca do Juventusu
fot. AFP/EastNews

"Każda podróż kończy się powrotem" - tak swój wpis rozpoczął Leonardo Bonucci, który w czwartek ponownie został piłkarzem Juventusu. Kibice "Starej Damy" są w tej sprawie podzieleni - jedni patrzą na klasę zawodnika, inni wypominają, że przed rokiem zdradził klub.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Od dziś, dzięki ciężkiej pracy, będę udowadniał, jak bardzo pragnąłem powrócić do domu" - napisał stoper na Instagramie.

- Trudno było sobie wyobrazić w to, co się dzieje, ale to fantastyczne uczucie - zapewnił w wywiadzie dla klubowej telewizji. - Turyn i Juventus to mój dom - dodał 31-latek.

Kibice podzieleni ws. powrotu Bonucciego

Pod wpisem Bonucciego pojawiło się mnóstwo komentarzy, często nieprzychylnych i nie nadających się do cytowania. "Pajac", "zdrajca" - to najłagodniejsze z nich. Fani "Starej Damy" nie mogą mu zapomnieć zachowania sprzed roku, kiedy konflikt z Massimiliano Alllegrim doprowadził do odejścia do Milanu.

Oczywiście są też pozytywne głosy, bo Bonucci to "obrońca na już" - sprawdzony, zgrany z Chiellinim i stanowiący zaporę niemal nie do przejścia. Czysto sportowo, to znakomity transfer, ale pytanie, czy wszystkie animozje z trenerem już zostały wygaszone i nie wybuchnął na nowo, kiedy przyjdzie do kluczowych momentów sezonu.

Przed Bonuccim stoi trudne zadanie, bo przed przenosinami do Milanu był ulubieńcem fanów, "materiałem" na legendę, a teraz jest facetem niechcianym, który musi odbudować swoją pozycję w klubowej hierarchii.

Juventus celuje w Ligę Mistrzów

Juventus poważnie myśli o wygraniu Ligi Mistrzów, o czym najlepiej świadczy transfer Cristiano Ronaldo, który w barwach Realu Madryt wygrywał te rozgrywki trzy lata z rzędu. Do Turynu sprowadzono także bardzo ofensywnie usposobionego prawego obrońcę Joao Cancelo, środkowego pomocnika Emre Cana i bramkarza Mattię Perina, który według wszelkich zapewnień ma być zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

RadioZET.pl/Goal.com/Instagram/KS