Zamknij

Leo Messi ukarany po Copa America. Surowa kara od federacji

Maciej Walasek
03.08.2019 10:51
Leo Messi ukarany
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Le Messi został zawieszony na trzy miesiące przez Południowoamerykańską Konfederację Piłki Nożnej (CONMEBOL). To kara za jego słowa wypowiedziane podczas niedawnego prestiżowego turnieju Copa America. Argentyńczyk opuści kilka spotkań reprezentacji we wrześniu i październiku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Leo Messi nie wystąpi przez trzy miesiące w kadrze narodowej i dodatkowo zapłaci grzywnę w wysokości 50 tysięcy dolarów. W meczu z Chile (2:1) o trzecie miejsce w mistrzostwach Ameryki Południowej gwiazdor Barcelony wdał się w przepychankę z Garym Medelem, a paragwajski arbiter Mario Diaz wykluczył obydwu z gry. Messi zbojkotował ceremonię wręczenia medali, a wcześniej oskarżył sędziów o stronniczość i korupcję.

Po spotkaniu z Chile Argentyńczyk nie krył oburzenia. "Nie poszedłem na ceremonię z kilku powodów. Ponieważ nie chcę być częścią tego spektaklu zepsucia, tego braku szacunku. Jesteśmy zmęczeni korupcją, sędziami i tym wszystkim, co psuje widowisko" - powiedział Messi dziennikarzom w strefie mieszanej stadionu Corinthians.

Leo Messi ukarany: CONMEBOL zawiesił piłkarza

Decyzja CONMEBOL o ukaraniu Messiego oznacza, że zabraknie go we wrześniowych i październikowych meczach towarzyskich m.in. z Chile, Meksykiem i Niemcami.

Już wcześniej został zawieszony na jeden mecz w eliminacjach MŚ 2022 (spotkanie odbędzie się w marcu 2020), a powodem była czerwona kartka we wspomnianym występie w Copa America z Chile.

Messi miał pretensje o sędziowanie już po przegranym półfinale z późniejszym triumfatorem imprezy Brazylią 0:2. Zapytany wówczas, czy nie obawia się zawieszenie za swoje komentarze, odpowiedział, że "trzeba powiedzieć prawdę".

W barwach Barcelony Messi sięgnął po wiele trofeów, ale żadnego nie wywalczył z drużyną narodową. Wystąpił w czterech finałach wielkich imprez - mundialu w Brazylii w 2014 roku oraz Copa America 2007, 2015 i 2016 - i wszystkie zakończyły się porażką Argentyńczyków.

RadiozET.pl/PAP/MW