Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lekarz FC Porto nie przesądza zakończenia kariery przez Ikera Casillasa

02.05.2019 15:51
sport

Iker Casillas, który w środę miał zawał serca i musiał przejść operację, być może będzie mógł kontynuować karierę - tak przynajmniej twierdzi klubowy lekarz FC Porto Nelson Puga. Część lekarzy jest bardziej sceptyczna, ale to właśnie Puga najlepiej zna sytuację hiszpańskiego bramkarza.

Lekarz FC Porto nie przesądza zakończenia kariery przez Ikera Casillasa fot. Ramil Sitdikov/SPUTNIK Russia/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Iker Casillas doznał ostrego zawału mięśnia sercowego podczas porannego treningu w środę" - napisano w komunikacie FC Porto. Bramkarz przeszedł operację, w trakcie której wszczepiono stent mający na celu rozszerzenie naczynia krwionośnego i umożliwienie właściwego krążenia krwi. 

Kilka godzin później Casillas opublikował w sieci zdjęcie ze szpitala i tym samym uspokoił nieco kibiców. To jednak nie ucięło spekulacji, że jeden z najbardziej utytułowanych golkiperów w historii będzie musiał zakończyć sportową karierę. Nowe, optymistyczne wiadomości na temat sytuacji Hiszpana rzucił lekarz Porto Nelson Puga.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Odzyskamy Ikera - czytamy na oficjalnej stronie portugalskiego klubu. Doktor dodał jednak, że jego powrót zależy od wielu czynników, m.in. leków oraz regeneracji. Klub będzie musiał bacznie monitorować funkcjonowanie Casillasa w warunkach stresowych.

Iker Casillas zakończy karierę?

Pojawiają się również bardziej dramatyczne opinie. - Casillas będzie mógł funkcjonować normalnie jako zwykły człowiek, może wrócić do normalnego życia, ale nie do zawodowego futbolu - ocenił kardiolog, były lekarz reprezentacji Hiszpanii w koszykówce, Antonio Corbalan. Ważna będzie także psychika, bo po takim wydarzeniu piłkarz może zwyczajnie nie mieć ochoty na podejmowanie ryzyka.

Według lekarzy, rekonwalescencja Hiszpana potrwa od 3 do 6 miesięcy.

RadioZET.pl/AS/FC Porto/KS

Oceń
Tagi