Lekarz FC Porto nie przesądza zakończenia kariery przez Ikera Casillasa

Krzysztof Sobczak
02.05.2019 15:51
Lekarz FC Porto nie przesądza zakończenia kariery przez Ikera Casillasa
fot. Ramil Sitdikov/SPUTNIK Russia/East News

Iker Casillas, który w środę miał zawał serca i musiał przejść operację, być może będzie mógł kontynuować karierę - tak przynajmniej twierdzi klubowy lekarz FC Porto Nelson Puga. Część lekarzy jest bardziej sceptyczna, ale to właśnie Puga najlepiej zna sytuację hiszpańskiego bramkarza.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Iker Casillas doznał ostrego zawału mięśnia sercowego podczas porannego treningu w środę" - napisano w komunikacie FC Porto. Bramkarz przeszedł operację, w trakcie której wszczepiono stent mający na celu rozszerzenie naczynia krwionośnego i umożliwienie właściwego krążenia krwi. 

Kilka godzin później Casillas opublikował w sieci zdjęcie ze szpitala i tym samym uspokoił nieco kibiców. To jednak nie ucięło spekulacji, że jeden z najbardziej utytułowanych golkiperów w historii będzie musiał zakończyć sportową karierę. Nowe, optymistyczne wiadomości na temat sytuacji Hiszpana rzucił lekarz Porto Nelson Puga.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Odzyskamy Ikera - czytamy na oficjalnej stronie portugalskiego klubu. Doktor dodał jednak, że jego powrót zależy od wielu czynników, m.in. leków oraz regeneracji. Klub będzie musiał bacznie monitorować funkcjonowanie Casillasa w warunkach stresowych.

Iker Casillas zakończy karierę?

Pojawiają się również bardziej dramatyczne opinie. - Casillas będzie mógł funkcjonować normalnie jako zwykły człowiek, może wrócić do normalnego życia, ale nie do zawodowego futbolu - ocenił kardiolog, były lekarz reprezentacji Hiszpanii w koszykówce, Antonio Corbalan. Ważna będzie także psychika, bo po takim wydarzeniu piłkarz może zwyczajnie nie mieć ochoty na podejmowanie ryzyka.

Według lekarzy, rekonwalescencja Hiszpana potrwa od 3 do 6 miesięcy.

RadioZET.pl/AS/FC Porto/KS