Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia zdradziła szczegóły mistrzowskiej fety. Od decyzji ekstraklasy się odcina

17.05.2018 18:04
sport

W przypadku zdobycia w niedzielę przez Legię w Poznaniu mistrzostwa Polski ceremonia z udziałem piłkarzy i kibiców drużyny odbędzie się w poniedziałek w godzinach popołudniowych w Warszawie - poinformował stołeczny klub. Na razie nie ujawniono szczegółów.

Legia zorganizuje fetę w Warszawie fot. Lukasz Klos/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Która z drużyn zostanie mistrzem Polski?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię tytułu mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce" - napisano w czwartek na oficjalnej stronie warszawskiego klubu.

Legia nie zgadza się z decyzją ESA

Dwa dni wcześniej - po rozmowach Ekstraklasy SA z przedstawicielami Lecha, Legii i Jagiellonii - spółka prowadząca rozgrywki informowała, że w przypadku zdobycia tytułu w Poznaniu piłkarze Legii jak najszybciej wrócą do stolicy, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali. Dekoracji na stadionie w Poznaniu nie będzie ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku.

Warszawski klub oświadczył w czwartek, że decyzję o przeniesieniu ewentualnej ceremonii z Poznania uważa za złą i szkodliwą dla polskiej piłki.

"Informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety, obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców" - oświadczono na stronie Legii.

Jak dodano, teraz najważniejszy jest cel sportowy.

"Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum" - zakończono.

Przedstawiciele Ekstraklasy SA już w środę w rozmowach z PAP podkreślali, że czekają na decyzje Legii w sprawie szczegółów ceremonii w Warszawie i zamierzają pójść na rękę klubowi, który nie ponosi winy w tej całej sprawie.

Kto zostanie mistrzem Polski?

Przed ostatnią kolejką Legia ma 67 punktów i o trzy wyprzedza Jagiellonię Białystok. Jeżeli broniący tytułu warszawscy piłkarze nie przegrają w Poznaniu z Lechem, to bez oglądania się na wynik spotkania Jagiellonii z Wisłą Płock wywalczą mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera. Początek niedzielnych meczów o godz. 18.

Lech (60 pkt) zakończy sezon na trzecim miejscu niezależnie od wyników meczów ostatniej kolejki.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń