Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kibice przeklinali, zapłaci klub. Historyczna kara dla Legii

24.08.2017 14:52
sport

Komisja Ligi po raz pierwszy w historii ukarała klub za wulgaryzmy używane przez kibiców w trakcie meczu. Tym "szczęśliwcem" jest... Legia, która w piątek może spodziewać się kolejnej kary, tym razem od UEFA.

Legia Warszawa fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kasa mistrza Polski uszczupli się o kolejne 5 tysięcy złotych. To efekt zachowania kibiców podczas wyjazdowych derbów Mazowsza z Wisłą Płock. Gospodarze również zapłacą karę - 15 tys. złotych - ale jest ona łączona: za wulgaryzmy oraz za użycie środków pirotechnicznych.

Dlaczego Komisja Ligi zdecydowała się nałożyć grzywnę na Legię? - Dotychczas mieliśmy taką politykę, że jeśli podczas dopingu pojawiały się wulgaryzmy, a nie miały przy tym miejsca inne wykroczenia, to nie karaliśmy za to klubów. Tym razem miarka się przebrała, granice zostały przekroczone - powiedział przewodniczący KL Zbigniew Mrowiec w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Władze Ekstraklasy od pewnego czasu walczą z wulgaryzmami na stadionach. Chcą w ten sposób przyciągnąć na mecze ligowe rodziny z dziećmi.

Legia czeka na decyzję od UEFA

Dla Legii to kolejna kara finansowa w tym sezonie - tę pierwszą otrzymała jednak od UEFA za powstańczą oprawę zaprezentowaną w trakcie meczu eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Klub musiał zapłacić aż 35 tys. euro.

Niewykluczone, że w piątek wpłynie na Łazienkowską kolejne żądanie ze strony UEFA. Federacja rozpatruje sprawę innej oprawy - tym razem ze spotkania z Sheriffem Tiraspol - w której fani mistrza Polski poprzez świnię i podpis "A 35 tys. euro wędruje do..." ironicznie skomentowali pierwszą karę.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń