Zamknij

Kibice przeklinali, zapłaci klub. Historyczna kara dla Legii

Krzysztof Sobczak
24.08.2017 14:52
Legia Warszawa
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Komisja Ligi po raz pierwszy w historii ukarała klub za wulgaryzmy używane przez kibiców w trakcie meczu. Tym "szczęśliwcem" jest... Legia, która w piątek może spodziewać się kolejnej kary, tym razem od UEFA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kasa mistrza Polski uszczupli się o kolejne 5 tysięcy złotych. To efekt zachowania kibiców podczas wyjazdowych derbów Mazowsza z Wisłą Płock. Gospodarze również zapłacą karę - 15 tys. złotych - ale jest ona łączona: za wulgaryzmy oraz za użycie środków pirotechnicznych.

Zobacz także

Dlaczego Komisja Ligi zdecydowała się nałożyć grzywnę na Legię? - Dotychczas mieliśmy taką politykę, że jeśli podczas dopingu pojawiały się wulgaryzmy, a nie miały przy tym miejsca inne wykroczenia, to nie karaliśmy za to klubów. Tym razem miarka się przebrała, granice zostały przekroczone - powiedział przewodniczący KL Zbigniew Mrowiec w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Władze Ekstraklasy od pewnego czasu walczą z wulgaryzmami na stadionach. Chcą w ten sposób przyciągnąć na mecze ligowe rodziny z dziećmi.

Legia czeka na decyzję od UEFA

Dla Legii to kolejna kara finansowa w tym sezonie - tę pierwszą otrzymała jednak od UEFA za powstańczą oprawę zaprezentowaną w trakcie meczu eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Klub musiał zapłacić aż 35 tys. euro.

Niewykluczone, że w piątek wpłynie na Łazienkowską kolejne żądanie ze strony UEFA. Federacja rozpatruje sprawę innej oprawy - tym razem ze spotkania z Sheriffem Tiraspol - w której fani mistrza Polski poprzez świnię i podpis "A 35 tys. euro wędruje do..." ironicznie skomentowali pierwszą karę.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS