Zamknij

Kolejni trenerzy odrzucają oferty Legii Warszawa

Andreas Nicolaides
06.08.2018 19:17
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Legia Warszawa wciąż szuka trenera po tym, jak zwolniła Deana Klafuricia po odpadnięciu w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów ze słowackim Spartakiem Trnava. Problem w tym, że każdy kolejny kandydat odrzuca możliwość pracy na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszym wyborem mistrzów Polski był Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji biało-czerwonych zdecydował jednak, że nie jest to odpowiedni moment na podjęcie pracy w kraju. Następnie mówiło się o kandydaturach Niemca Jensa Kellera i Ukraińca Wiktora Skripnika.

Kto zostanie nowym trenerem Legii?

Ten pierwszy odmówił Legii, co zresztą potwierdził w rozmowie z serwisem sport.pl. Czy był w ogóle zainteresowany? - Jeśli mam być szczery to niezbyt. Wiem, że Legia to duży klub, ale nie wiem w jakiej jest sytuacji. Wolę skupić się na pracy w Niemczech - powiedział.

W gronie kandydatów do objęcia mistrzów Polski wymieniano też Petera Bosza czy Franka de Boera. Ten pierwszy pracował ostatnio w Ajaksie Amsterdam czy Borussii Dortmund, drugi ma za sobą pracę m.in. w Ajaksie i Interze Mediolan. Jak się jednak okazuje, żaden z nich nie myśli o pracy w Polsce. Poza tym Legii nie byłoby stać na opłacenie ich pensji. Obaj zażądaliby ponad milion euro rocznie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN