Legia przekazała powstańcom pieniądze ze zbiórki kibiców

Krzysztof Sobczak
29.09.2017 20:13
Legia - Astana
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jak obiecali, tak zrobili. Przedstawiciele Legii Warszawa przekazali całość zebranych przez kibiców pieniędzy Związkowi Powstańców Warszawskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzowie Polski zostali ukarani przez UEFA grzywną w wysokości 35 tys. euro (ok. 140 tys. zł) za powstańczą oprawę zaprezentowaną podczas spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Baner przedstawiał oficera III Rzeszy przystawiającego pistolet do skroni chłopca. Pod nim napisano: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy osób, tysiące z nich stanowiły dzieci".

Zobacz także

Zaraz po decyzji europejskiej federacji wśród kibiców ruszyła zbiórka na pokrycie kary. W sumie zebrano 181 tys. zł. Legia zrzekła się jednak całej kwoty, grzywnę zapłaciła z własnych środków, a całość zebranych pieniędzy przekazała Związkowi Powstańców Warszawskich. Uroczystość odbyła się w piątek.

- Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca - mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i innym osobom, które wzięły udział w tej akcji. Jesteśmy tu przede wszystkich w ich imieniu. Klub od początku nie miał wątpliwości, że pieniądze ze zbiórki powinny trafić do Powstańców, dlatego kara została zapłacona z własnych środków, a teraz z radością możemy symbolicznie przekazać zebrane środki Związkowi Powstańców Warszawskich - powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

RadioZET.pl/legia.com/KS