Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia przekazała powstańcom pieniądze ze zbiórki kibiców

29.09.2017 20:13
sport

Jak obiecali, tak zrobili. Przedstawiciele Legii Warszawa przekazali całość zebranych przez kibiców pieniędzy Związkowi Powstańców Warszawskich.

Legia - Astana fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzowie Polski zostali ukarani przez UEFA grzywną w wysokości 35 tys. euro (ok. 140 tys. zł) za powstańczą oprawę zaprezentowaną podczas spotkania trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Baner przedstawiał oficera III Rzeszy przystawiającego pistolet do skroni chłopca. Pod nim napisano: "W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy osób, tysiące z nich stanowiły dzieci".

Zaraz po decyzji europejskiej federacji wśród kibiców ruszyła zbiórka na pokrycie kary. W sumie zebrano 181 tys. zł. Legia zrzekła się jednak całej kwoty, grzywnę zapłaciła z własnych środków, a całość zebranych pieniędzy przekazała Związkowi Powstańców Warszawskich. Uroczystość odbyła się w piątek.

- Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że ta pomoc płynie z serca - mówiła wzruszona dr Jędrzejewska, która w trakcie powstania była sanitariuszką, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim, Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom i innym osobom, które wzięły udział w tej akcji. Jesteśmy tu przede wszystkich w ich imieniu. Klub od początku nie miał wątpliwości, że pieniądze ze zbiórki powinny trafić do Powstańców, dlatego kara została zapłacona z własnych środków, a teraz z radością możemy symbolicznie przekazać zebrane środki Związkowi Powstańców Warszawskich - powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

RadioZET.pl/legia.com/KS

Oceń