Legia przegrała z Jagiellonią, mistrzostwo Polski się oddala

15.05.2019 22:25
Jagiellonia - Legia

Legia Warszawa w meczu 36. kolejki Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Jagi Mateusz Wieteska, który w 28. minucie trafił do własnej bramki.

Jagiellonia zaczęła mecz z trzema zmianami w składzie w stosunku do meczu z Piastem. Zagrał m.in. Patryk Klimala, który musiał zastąpić najlepszego strzelca zespołu Jesusa Imaza, pauzującego za żółte kartki. W Legii doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji, bo było aż sześć zmian w relacji do składu z meczu z Pogonią Szczecin.

Lepiej spotkanie w Białymstoku zaczęli piłkarze Jagiellonii. Spokojnie utrzymywali się przy piłce, w obronie grali bardzo uważnie i daleko od własnej bramki. W 15. min po raz pierwszy poważniej zagrozili gościom, ale strzał z pola karnego Ivana Runje wybił na rzut rożny Radosław Majecki.

W 28. min Jagiellonia objęła prowadzenie po strzale samobójczym stopera gości. Piłki nie sięgnął Domagoj Antolic, przejął ją Marko Poletanovic, dośrodkował z prawej strony w pole karne, a wychodzącego do tego dośrodkowania bramkarza Legii wyprzedził wślizgiem Mateusz Wieteska i trafił pod poprzeczkę własnej bramki.

Po zdobyciu gola to Jagiellonia miała przewagę, ale w 35. min także goście mieli sytuację bramkową. Na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Stolarski, piłka leciała pod poprzeczkę bramki gospodarzy, ale Grzegorz Sandomierski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi w ataku pokazał się Patryk Klimala. Młody napastnik Jagiellonii wygrał pojedynek biegowy z jednym z obrońców Legii i - wbiegając w pole karne - znalazł się w sytuacji sam na sam z Majeckim, ale ją przegrał.

Od początku drugiej połowy zdecydowanie zaatakowała Legia, choć ta część gry rozpoczęła się od dobrej akcji Jagiellonii i strzału Arvydasa Novikovasa, który za bramkę wybił Majecki.

Potem Legia miała idealną sytuację na wyrównanie, jednak Dominik Nagy przegrał pojedynek sam na sam z Sandomierskim. Węgier nadal był aktywny, ale ani jego płaskie dośrodkowanie ani strzał, nie dały bramki gościom.

W 57. min znowu w zespole z Białegostoku pokazał się Klimala; uderzył z linii pola karnego, ale trafił w poprzeczkę. Goście wciąż atakowali, coraz bardziej spychając Jagiellonię do głębokiej obrony. Ta, choć mocno cofnięta, dobrze radziła sobie z dość schematycznymi akcjami legionistów, albo świetnie bronił Sandomierski.

Ostatni kwadrans Jagiellonia grała już bez napastnika i właściwie skupiła się tylko na obronie wyniku. W doliczonym czasie gry mógł gola dla własnej drużyny zdobyć Wieteska, ale jego uderzenie głową z kilku metrów obronił Sandomierski.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ:

90. min.

Koniec meczu! Jagiellonia wygrała z Legią 1:0!

90. min.

Jeszcze rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie... Wybija Jagiellonia.

90. min.

A teraz żółta kartka dla Wieteski za przerwanie kontrataku gospodarzy.

90. min.

Oddala grę Jagiellonia. Novikovas wywalczył rzut wolny na połowie Legii.

90. min.

Sędzia dolicza aż sześć minut.

90. min.

Wieteska w pole karne do Carlitosa, ten zgrywa do środka, ale podaje wprost w ręce Sandomierskiego.

89. min.

Kolejna wrzutka w pole karne Jagi, ale wychodzi z bramki Sandomierski. Bardzo pewnie gra dziś bramkarz gospodarzy.

86. min.

Trzecia zmiana w drużynie gości: Radovic za Hamalainena.

84. min.

Dośrodkowanie w pole karne, piłka spada pod nogi Nagy'ego - strzał! Zablokowany!

81. min.

Niezgoda teraz wpada w pole karne, ale nie udało mu się oddać strzału na bramkę.

75. min.

Wieteska na lewa stronę do Hlouska - strzał! Nad bramką!

71. min.

Kolejny strzał zza pola karnego. Tym razem Cafu, ale też nie trafił w bramkę.

68. min.

Dwa groźne strzały Legii z dystansu, najpierw Carlitos, a po chwili Szymański. Pierwszy obroniony, drugi niecelny.

64. min.

Kolejna zmiana w Legii: Niezgoda za Antolica.

56. min.

W odpowiedzi uderza Klimala z linii pola karnego - poprzeczka!

55. min.

Hlousek zagrywa w pole karne, ale Hamalainen nie zrozumiałem się z Nagym.

53. min.

Nagy strzela z dystansu, ale pewnie broni Sandomierski.

51. min.

Ofensywna zmiana w Legii: Carlitos za Stolarskiego.

48. min.

Fantastyczna szansa dla Legii! Nagy wyszedł sam na sam z Sandomierskim, ale golkiper Jagi instynktownie obronił jego uderzenie!

47. min.

Pierwsza akcja Jagiellonii - strzał Klimali, ale zablokowany.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wyniki do przerwy:

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Legią 1:0!

45. min.

Wieteska uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

45. min.

Jagiellonia miała szansę na wyjście z kontratakiem, ale fatalne podanie Bodvarssona ląduja na aucie.

40. min.

Szymański zagrywa w pole karne do Hlouska, ale za mocno.

36. min.

Ależ szansa Jagiellonii! Klimala urwał się obrońcom, wyszedł sam na sam z Majeckim, ale jego strzał świetnie obronił bramkarz Legii.

35. min.

Teraz Stolarski strzela z dystansu! Broni z trudem Sandomierski!

34. min.

Stolarski dośrodkowuje, ale Hamalainen nie doszedł do tej piłki.

32. min.

Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala łokciem w walce o piłkę.

29. min.

Dośrodkowanie z prawej strony, piłkę przecina Wieteska, ale tak pechowo, że pakuje ją do własnej bramki!

28. min.

GOOOL!!! Jagiellonia prowadzi!!!

27. min.

Żółta kartka dla Pawła Stolarskiego za faul w środku pola.

26. min.

Szymański pograł z Nagym na lewej stronie, piłka wyszła jednak za linię boczną.

23. min.

Dużo teraz walki w środku pola.

21. min.

Vesovic uderzył zza pola karnego, ale spokojnie broni Sandomierski.

18. min.

Teraz rzut rożny dla Legii, ale radzi sobie z dośrodkowaniem zespół gospodarzy.

15. min.

Dośrodkowanie... mamy strzał z bliska, ale dobrze broni Majecki.

14. min.

W odpowiedzi Pospisil na lewym skrzydle, wywalczył rzut rożny.

10. min.

Szymański pokazał się teraz na lewej stronie. Wydawało się, że był faulowany, ale sędzia nie użył gwizdka.

6. min.

Teraz rzut wolny i okazja dla gospodarzy. Bezpośredni strzał na bramkę! Obok!

5. min.

Jagiellonia stara się kontrolować przebieg meczu.

2. min.

Pierwsza akcja Jagiellonii zatrzymana, potem długa piłka na Hamalainena, ale za mocna.

1. min.

Zaczęli!

20:30

Tak zagra Jagiellonia:

20:29

Skład Legii:

20:26

To może być decydująca w kontekście walki o mistrzostwo Polski kolejka. Jeśli Legia dziś przegra, a zwycięstwo odniesie Piast, to ekipa z Gliwic zapewni sobie tytuł.