Legia pewnie pokonała Europa FC i zagra w 2. rundzie el. Ligi Europy

Andreas Nicolaides
18.07.2019 22:48
Legia Warszawa - Europa FC

Legia Warszawa pokonała Europa FC 3:0 (2:0) w rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym meczu w Gibraltarze było 0:0.

Po bezbramkowym remisie z dużo niżej notowanym zespołem w pierwszym meczu na stołeczny zespół spadła fala krytyki. Trener wicemistrzów Polski Aleksandar Vukovic zapowiedział, że w rewanżu jego podopieczni od początku będą chcieli dominować na boisku. Rzeczywiście od pierwszej minuty ruszyli z atakami.

Gospodarze objęli prowadzenie już w szóstej minucie. William Remy podał dokładnie do Carlitosa, a ten oszukał dwójkę obrońców i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Chwilę później Dominik Nagy trafił w słupek.

Od 13. minuty wicemistrzowie Polski prowadzili już 2:0, bo zespołową akcję skutecznie wykończył Sandro Kulenovic. Po strzeleniu drugiego gola wicemistrzowie Polski wyraźnie spuścili z tonu. Ich ataki nie były już tak zdecydowane, a poza tym razili brakiem dokładności na tle gorzej wyszkolonych technicznie rywali.

Kwadrans po przerwie drugiego gola strzelił Carlitos, który w zamieszaniu podbramkowym zachował zimną krew i sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki.

Na ostatnie pół godziny na boisku pojawił się Jarosław Niezgoda, który wraca do formy po problemach zdrowotnych. Kilka minut po wejściu na boisko groźnie strzelał głową, a bramkarz gości z trudem wybił piłkę. W końcówce meczu to piłkarze z Gibraltaru byli bliżsi strzelenia honorowej bramki, ale zabrakło im nieco szczęścia.

Z pozyskanych latem zawodników w podstawowym składzie zagrali Gruzin Walerian Gwilia i Litwin Arvydas Novikovas. Po tym drugim widać było, że jeszcze nie rozumie się z kolegami z zespołu. Z kolei Gwilia sprawiał dużo lepsze wrażenie w środku pola.

W drugiej rundzie eliminacji Legia zagra z fińskim KuPS Kuopio.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LEGIA - EUROPA FC:

90. min.

Koniec meczu! Legia pokonała Europa FC 3:0 i awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.

88. min.

Rzut wolny dla gości. Velasco strzela... W mur.

87. min.

Teraz urwał się obrońcom Legii Juampe - strzela z bliska! Dobrze interweniuje Majecki!

83. min.

Tymczasem żółta kartka dla... trenera Vukovica! Prawdopodobnie domagał się czerwonej kartki za faul na Carlitosie.

82. min.

Rosa ukarany żółtą kartką za faul na Carlitosie.

80. min.

Ładna akcja na lewej stronie, dogranie w pole karne, ale tam żaden z trzech piłkarzy Legii nie zdołał oddać strzału.

76. min.

Rzut wolny dla gości. Walker strzela... W mur.

73. min.

Teraz Agra w polu karnym... Strzela! Zablokowany.

70. min.

Jeszcze jedna zmiana w Legii: Jodłowiec pojawia się w miejsce Martinsa.

66. min.

Kontratak Legii - Agra na prawej stronie, dośrodkowuje na Niezgodę, ale ten nie sięgnął piłki.

63. min.

Zmiana w Legii: Niezgoda wchodzi za Kulenovica.

60. min.

Novikovas uderza z bliskiej odległości, piłka odbija się od jednego z obrońców, wpada pod nogi Carlitosa, a ten z bliska trafia na 3:0!

60. min.

GOOOL!!! Legia prowadzi już 3:0!!!

60. min.

Ayew dośrodkowuje i znów pewnie Majecki.

59. min.

Yahaya próbował chyba przelobować Majeckiego z połowy boiska. Dziwne zagranie.

55. min.

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale pewnie wychodzi z bramki Majecki.

54. min.

Z rzutu wolnego strzela wprowadzony w przerwie za Nagy'ego Agra, ale trafia w mur.

52. min.

Czerwona kartka dla Sergio Jimenez Sancheza, który sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Carlitosa!

50. min.

Teraz piłka do Carlitosa, ten wpada w pole karne, strzela! Poprzeczka!

49. min.

Stara się wysoko atakować zespół gości, ale niewiele z tego wynika. Majecki przez większą część meczu bezrobotny.

46. min.

Pora na drugą połowę!

45. min.

Wracamy po przerwie...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi z Europa FC 2:0!

45. min.

Teraz Kulenovic leżał na boisku, ale szybko wstał. Nie ma mowy o kontuzji.

43. min.

Europa FC w ataku, ale Ayew fauluje Novikovasa. Wznowią gospodarze.

42. min.

Jest interwencja medyczna, ale wydaje się, że za chwilę wróci do gry.

40. min.

Chwila przerwy w grze. Leży na murawie Nagy.

38. min.

Juampe strzela z dystansu, ale bardzo niecelnie.

36. min.

Ładna akcja Legii przerwana w ostatniej chwili przez Ayewa.

32. min.

Carlitos dośrodkowuje... Strzela głową Remy, ale obok bramki.

30. min.

Novikovas faulowany przy linii bocznej. Będzie okazja.

27. min.

Dośrodkowanie, ale Martins spokojnie oddala grę.

26. min.

Ofensywna akcja drużyny z Gibraltaru. Yahaya w pole karne, ale wybija piłkę Remy. Będzie rzut rożny.

24. min.

Strzela z dystansu Nagy, ale spokojnie łapie piłkę bramkarz Europa FC.

20. min.

Pada w polu karnym Nagy! Czy był faul? Nie. Sędzie nie wskazuje na 11. metr.

18. min.

Faul taktyczny Remy'ego w środku pola i żółta kartka dla gracza Legii.

17. min.

Właśnie Jędrzejczyk w ofensywnej akcji. Zagrywa płasko w pole karne, ale wybijają obrońcy Europa FC.

16. min.

Kolejna akcja gości i kolejne dośrodkowanie. Znów dobrze Jędrzejczyk.

13. min.

Ładna akcja na prawej stronie - Novikovas zagrał w pole karne do Vesovica, ten odgrywa wzdłuż bramki do Kulenovica, który z bliska pokonuje Coleinga!

13. min.

GOOOL!!! Legia prowadzi już 2:0!!!

12. min.

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie... Wybija piłkę Jędrzejczyk.

9. min.

Teraz Nagy w ofensywnej akcji, strzela zza pola karnego... Słupek!

7. min.

Dalekie zagranie na Carlitosa, ten przyjmuje piłkę i strzałem z linii pola karnego pokonuje bramkarza rywali!

7. min.

GOOOL!!! Legia prowadzi!!!

5. min.

W odpowiedzi indywidualna akcja Juampe, mija dwóch rywali - strzela lewą nogą! Na szczęście zablokowany.

3. min.

Piłka zagrana w pole karne... Novikovas strzela! Nad bramką.

2. min.

Pierwsza akcja Legii. Nagy na lewej stronie, dośrodkowuje... Wybijają obrońcy na rzut rożny.

1. min.

Zaczynamy!

20:58

Robert Jenkins będzie sędzia tego spotkania.

20:56

Piłkarze obu ekip już na boisku. Trwa przywitanie.

20:54

Skład wicemistrzów Polski:

20:53

Dla Legii sprawa jest dziś prosta. Aby awansować, trzeba po prostu wygrać.

20:53

Przed nami rewanżowe spotkanie 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwszy mecz zakończył się niespodziewanym remisem 0:0.